Varnautre.bg/Ивайло Борисов

Ивайло Борисов

Спартак Варна - Орловец 3:0 (фоторепортаж)

Десо Дяков, Иво Димитров и Владо Мирчев бележат за "соколите"

Спартак Варна записа втора победа в контролите от зимната подготовка. "Соколите" удариха с класическото 3:0 лидера в добричката четвърта дивизия Орловец (село Победа) на стадион "Локомотив". Десо Дяков откри резултата в 39-ата минута, Иво Димитров в 50-ата и Владислав Мирчев в 90-ата оформиха класиката.

Срещата започна с натиск на домакините, които пресираха съперника в собствената му половина. В 22-ата минута гостите удариха греда след изстрел от средна дистанция. При ответната атака Валентин Колев можеше да открие резултата, след като засече центриране отдясно, но стреля слабо и вратарят улови. В 28-ата минута Владо Мирчев бе изведен сам срещу стража, но не успя да го преодолее. В 30-ата минута заради контузия играта напусна Иван Иванов, а неговото място зае Галин Петров. Именно той в 39-ата минута стреля опасно извън наказателното поле, където Десо Дяков игра технично с пета, топката се отби в напречната гредата, но при добавката Дяков бе безпощаден за 1:0. Веднага след попадението отново нападателят на спартаклии на два пъти можеше да покачи, но изстрелите му минаха на сантиметри от гредата.

Второто полувреме започна отново с натиск на "соколите", който в 50-ата минута се увенча с нов гол. Ивайло Русев стреля от движение, вратарят изби топката, която попадна в Иво Димитров, който реализира на празна врата за 2:0. Веднага след попадението отново Димитров опъна мрежата на гостите, но голът бе отменен заради засада. Крайното 3:0 оформи Владо Мирчев, който изпълни по перфектен начин пряксвободен удар вляво от вратата на Орловец, отсъден за фаул срещу самия него.

Следващата контрола на Спартак Варна е утре от 14 часа на стадион "Локомотив" срещу лидера в шуменската четвърта дивизия Хитрино.