Черно море стартира в турнира "Балчик къп" с победа

06-02-2016, 16:26

© Varnautre.bg/Ивайло Борисов

Черно море - Дунав (Балчик къп)

Моряците удариха Дунав Русе с 2:1

Черно море стартира с победа участието си в "Балчик къп". "Моряците" на Никола Спасов удариха най-сериозния отбор в групата на варненци - Дунав (Русе) с 2:1.

Срещата започна доста динамично, като още в 3-ата минута резултатът бе открит. Костадинов преодоля Михаил Венков и с удар по диагонала реализира за 1:0. Само две минути по-късно Жоро Илиев с прецизен пас по диагонала намери Влади Романов, който на задна греда не успя да засече добре топката. В 12-ата минута бранител на Дунав върна назад топката към вратаря, но Романов бе останал зад защитаta на на русенци и пресече паса. Крилото на "моряците" стреля, вратарят спаси, но в опита си да довкара топката бе фаулиран. Главният рефер Драго Драганов отсъди 11-метров наказателен удар и показа червен картон на вратаря Антонов. На неговото място влезе Луков, а Дунав продължи да играе мача с 11 души. Георги Илиев бе безпощаден от бялата точка за 1:1 в 14-ата минута.

Веднага след това Костадинов можеше да даде аванс на своите, но изстрелът му срещна страничната греда на Китанов. В 23-ата минута Новото попълнение в Черно море получи добър пас от Георги Илиев пред наказателното поле, но стреля опасно над вратата.

Само Минута по-късно "морците" стигнаха до пълен обрат в мача. Валентин Йосков се оказа най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер. Вратарят на Дунав първоначално улови топката, но я изпусна, а младият нападател с глава прати кълбото в мрежата за 2:1.

На полувремето Никола Спасов направи две промени. В игра се появиха Матиас Курьо и Тодор Паланков. Напуснаха Вальо Йосков и Стенио.
Втората част стартира с натиск на Дунав, като Миро Будинов стреля опасно с глава в 64-ата минута, но Китанов изби топката, която влизаше в горния ляв ъгъл на вратата. Веднага след това в игра се появиха Симеон Райков и Андреас Васев, които замениха Георги Илиев и Влади Романов.

До края на срещата русенци бяха по-опасния отбор, но така и нов гол не падна. Малко преди края Дани Георгиев бе заменен от Живко Петков на десния бек.

Съставите:

Черно море: Георги Китанов, Мишо Венков, Дани Георгиев, Траян Траянов, Пламен Николов, Стенио, Иван Маркович, Георги Илиев, Владислав Романов, Иван Вълчанов, Валентин Йосков (Симеон Райков, Андреас Васев, Тодор Паланков, Курьор, Живков Петков)

Дунав: Антонов, Милчев, Патев, Петков, Атанасов, Радендов, Димов, Костадинов, Здравчев, Колев, Димитров.