Старшата на Спартак 1918 стигна до равенство с гол в стил "Ван Бастен"

03-02-2016, 20:27

Varnautre.bg/Ивайло Борисов

Ивайло Борисов

Спартак 1918 - Септември (Тервел) 2:2 (фоторепортаж)

Младите "соколи" на Иван Найденов записаха 2:2 срещу Септември (Тервел) в контрола

Талантът от школата на Спартак 1918 Георги Щерев заби уникален гол, който бе копие на попадението на Марко ван Бастен през 1988 г. срещу СССР. Това се случи по време на днешната контрола с тима със Септември (Тервел), играна на стадион "Локомотив". С попадението Щерев донесе равенството 2:2, което е второ със същия резултат за двата тима в рамките на няколко дни (в Тервел Спартак 1918 отново записа равенство 2:2 миналата събота).

Иначе младите "соколи", водени от Иван Найденов, поведоха в резултата през първата част след гол на Симеон Симеонов, но допуснаха изравняване още преди почивката. Иван Жеков изравни минута преди края на първото полувреме след добра комбинация.

През втората част гостите от Септември (Тервел), които ще участват на турнира "Балчик къп" на мястото на отказалия се Академика (Кишинев), стигнаха до пълен обрат чрез Антон Стоянов. Малко след попадението Георги Щерев реализира феноменален гол. Талантът догони топката и от малък ъгъл встрани от наказателното поле със страхотен и силен изстрел прехвърли вратаря на Септември, а топката се заби в страничната мрежа на вратата за крайното 2:2.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖ ТУК!

Следващата контрола на Спартак 1918 е в събота на стадион "Локомотив", а съперник на варненци е третодивизионния Ботев (Нови пазар).

Съставът на Спартак 1918: Георги Георгиев, Георги Щерев, Кристиян Калудов, Тодор Николов, Евгени Младенов, Симеон Николов, Динко Динков, Симеон Симеонов, Милен Бабаджанов, Влади Георгиев, Даниел Попов (Даниел Друмев, Симеон Воденичаров, Пламен Христов).