ПСК Черно море с шампионски трофей от турнира за купа "Пингвини"

31-01-2016, 14:52

Черноморци са лидер в комплексното класиране с натрупан актив от 10 869 т.

Плувците на ПСК Черно море триумфираха с шампионска титла в крайното комплексно класиране във второто издание на турнира за купа Пингвини", който се проведе през уикенда на закрития басейн Д-р Любен Лазаров" в комплекс "Приморски". Организатор на надпреварата, която бе във възрастова група "Весел делфин", е именно клубът – победител в генералното подреждане при момчетата и момичетата.

Черноморци са лидер в класирането с натрупан актив от 10 869 т. Техни подгласници в Топ 5 са отборите на Албатрос-Варна 66 010 т., Добруджа-Добрич – 6262 т., Акваспорт – Варна – 6253 т. и Сливен" – 30 92 т. Главен съдия на турнира бе Вили Цеков. Приз за най-добър състезател при нежния пол грабна състезателката на ПСК Черно море Ева Вълева, а с плакет при момчетата бе отличен съотборникът й Валентин Филипов. Всички призьори бяха наградени с медали.

През първата част от турнира черноморци спечелиха 6 медала - 2 златни, 3 сребърни и 1 бронзов, в индивидуалното класиране и две титли в щафетата 4Х50 м свободен стил. Плувците, които се готвят под ръководството на наставниците от Черно море", продължиха силното си представяне и във втората част на спортния форум, където извоюваха още 10 медала в индивидуалното класиране – 4 златни, 4 сребърни и 2 бронзови, както и две шампонски титли в щафетата 4Х50 м свободен стил.

Ева Вълева спечели златен медал в дисциплината 100 м свободен стил, спирайки хронометрите на 1,11.02 мин. Сребърна е съотборничката й Виктория Радева, а трета остана Бриана Роева от Албатрос". При момчетата в тази дисциплина лидер също е черноморец – Валентин Филипов ( 1,08.20 мин. ) . Негови подгласници станаха Михаил Димитров ( Албатрос ) и Никола Жеков ( ПСК Черно море" ) . На 100 м бруст Филипов отново е златен ( 1,29.10 мин. ) , а втори и трети се класираха Михаил Димитров ( Албатрос" ) и Николай Божков ( Добруджа" ) . При момичетата състезателката на Аква спорт" Алейна Осман завоюва злато ( 1,28.76 мин. ) , Ева Вълева от ПСК Черно море взе сребърен приз, а съотборничката й Виктория Редава – бронз.

Вълева окупира върха и на 100 м съчетано плуване ( 1,21.67 мин. ) . Второ и трето място на почетната сълбичка заеха съответно Виктория Радева ( ПСК Черно море" ) и Катерина Кирова ( Сливен" ) . При силния пол № 1 е Михаил Димитров от Албатрос" ( 1,19.07 мин. ) , а втори и трети завършиха Никола Жеков ( ПСК Черно море" ) и Никола Иванов ( Акваспорт" ) .

Черноморци бяха блестящи и на щафетите при момчетата и момичетата. Перфектно в щафетата 4Х50 м смесена плуваха – Бербенкова, Николова, Радева и Вълева (2 ,39.04 мин. ) . Второ и трето място заеха Албатрос и Аква спорт. Плувците на Черно море станаха шампиони на щафетата при момчетата, спирайки хронометрите на 2,29.89 мин. За успеха допринесоха – Божилов, Филипов, Жеков, Радев. Техни подгласници са Добруджа" и Албатрос.

Турнирът за купа Пингвини" се проведе със съдействието на община Варна - Дирекция Спорт" и ОП ”Спорт-Варна”. Спонсор на спортния форум е лидерът в производството на плувна екипировка Делфина" с президент Мая Делова. 82 плувци от Сливен, Добрич и варненските клубове – ПСК Черно море, Аква спорт, Албатрос, Черно море 69 и КПС Черно море се съревноваваха по време на турнира за купа "Пингвини".