С два гола на Вальо Йосков Черно море би Монтана

06-12-2015, 18:05

Николай Минков изпусна дузпа, а Стефан Иванов удари греда

Юношите старша възраст на Черно море записаха победа с 2:0 срещу Монтана, в мачо от от 16-ия кръг на Елитната ни група до 19 години, играна под Аспаруховия мост.

Дежурният голмайстор на тима Валентин Йосков откри резултата в 35-ата минута. До края на полувремето липсваха 100 процентовите положения, но варненци държаха инициативата.

Втората част започна отлично за "моряците", които удвоиха аванса си след ново попадение на Йосков. Този гол сякаш пречупи гостите и до края на срещата отборът на Черно море изтърва да запише по–изразителна победа. В 70-ата минута Николай Минков пропусна да направи резултата класически, като негов удар от бялата точка бе спасен от стража на Монтана. Изстрел на Стефан Иванов пък срещна гредата.

"Получи се малко по-труден мач от гледна точка на това, че отбора на Монтана бе прибран в тяхната половина. Такива отбори оставят малко пространства и през първото полувреме направихме доста добри флангови атаки. Важното е че се поздравяваме с победа след доста неприятни загуби, които допуснахме. Сега се надявам, че се е върнало самочувствието на момчетата, да повярват отново в себе си и да продължават да играят по този начин", сподели след мача треньорът на Черно море Тодор Каменов.

Съставът на Черно море: Злати Златев, Светослав Павлов, Стоян Илиев, Емил Илиев, Стефан Иванов, Георги Гушлев, Николай Минков, Кристиян Събев (65-Николай Николов – 80-Цанко Иванов), Николай Богданов (75-Кристиян Петков), Марин Сираков (85-Слави Славов), Валентин Йосков.