28-11-2015, 15:52

varnautre.bg / архив

ВарнаУтре

"Моряците" биха Локомотив на Лаута с 3:1, Стефан Станчев с червен картон

Отборът на Черно море взе три точки при гостуването си на Локомотив (Пд), в мач от 17-ия кръг на "А" група. Варненци се наложиха с 3:1 срещу "смърфовете", но отново показаха колеблива игра през голяма част от двубоя на тежкия терен в парк "Лаута".

Наставникът на Черно море Никола Спасов заложи на схема 4-2-3-1. Пред Китанов в центъра на защитата си партнираха Траян Траянов и Жиньо. На двата бега оперираха Мишо Венков и Стефан Станчев, а по крилата атакуваха Дани Георгиев и Симеон Райков. В средата на терена играта връзваха Тодор Паланков и Марк Клок. На върха на атаката бе Матиас Курьор, а зад него Мехди Бурабия.

Черно море откри резултата още в 7-ата минута, след като Дани Георгиев намери Матиас Курьор в наказателното поле, който с едно вкара топката в мрежата за 1:0. Последва натиск на "смърфовете". В 22-ата минута Дани Кики нахлу в наказателното поле, фитнира Стефан Станчев и центрира пострелно по земя, топката мина на метър-два от голлинията, но никой от пловдивчани не успя да играе с нея. Още една атака на "смърфовете" остана без попадение, след като в 34-ата минута Дани Кики се оказа сам срещу вратаря след хитро подаване на Мартин Камбуров, но не намери целта. В 39-ата минута Мехди Бурабия покачи на 2:0 след асистенция на Стефан Станчев.

Втората част започна с натиск на домакините, който доведе до намаляване на резултата в 57-ата минута. След изстрел в близост до границата на наказателното поле, Зоран Балдовалиев реализира за 1:2. Попадението окрили "смърфовете", които започнаха да атакуват вратата на варненци още по-настоятелно. В 64-ата минута Локомотив можеше да изравни, но Илиян Йорданов не успя да нанесе удар от малкото наказателно поле след опасно разбъркване пред Георги Китанов. В 76-ата минута десният бек Стефан Станчев бе изгонен, след като в рамките на пет минути видя два жълти картона.

В продължението Бурабия реализира дузпа за нарушение срещу Педро Еуженио и оформи крайното 3:1 за "моряците".

Локомотив (Пд) – Черно море 1:3

Голмайстори: Балдовалиев (57); Курьор (7), Бурабия (39), Бурабия-дуз (90+2)

Локомотив (Пд): Ел Харуби, Стамов, Дишлиев (29 – Вълчев), Тунчев, Стоянов, Траянов, Велев, Йорданов, Кики (60 – Карагарен), Ласиман (19 – Балдовалиев), Камбуров

Черно море: Китанов, Станчев, Траянов, Жиньо, Венков, Клок (64 – Стенио), Паланков, Д. Георгиев (75 – Ж. Петков), Бурабия, Райков (64 – Еуженио), Курьор

Съдия: Станислав Тодоров

Жълти картони: Кики (Л); Траянов, Жиньо, Венков (Ч)