Черно море със зрелищно 3:3 срещу Левски

28-11-2015, 13:11

Илиан Илиев носи точката на "моряците" в София

Отборът на Черно море завърши 3:3 при гостуването си на Левски, в мач от 15-ия кръг на Елитната група до 17 години. Възпитаниците на Георги Попов поведоха в резултата още в 6-ата минута чрез Калоян Диев. След самостоятелен пробив нападателят на "моряците" нахлу в наказателното поле и с удар по диагонала реализира за 1:0. Веднага след попадението Левски взе инициативата и стигна до пълен обрат още преди почивката. В 15-ата минута домакините изравниха, а 10 по-късно вкараха за 2:1.

В 10-ата минута на второто полувреме "сините" реализираха нов гол - 3:1. Последваха силни минути за варненци. В 70-ата минута Даниел Димов намали на 3:2 след многоходова комбинация, а 75-ата Илиан Илиев донесе точката за "моряците", след като бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Левски.

Така Черно море остава на 6-о място в класирането с актив от 26 точки, с голова разлика 25:17. В следващият кръг "моряците" приемат Славия под Моста. Двубоят е следващата събота от 10,30 часа.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Кирил Радев, Виктор Христов, Кристиян Арсовски, Добромир Добре (35-Данаил Димов), Емил Янчев, Румен Касабов, Влад Михайлов, Мартин Станков, Илиан Илиев, Калоян Диев (Никола Тодоров, Ферай Кадир, Асен Василев).