Черно море загуби морското дерби при 19-годишните

23-11-2015, 15:04

"Моряците" паднаха у дома с 1:2 от Черноморец (Бс)

Домакинска загуба с 1:2 от Черноморец (Бс) претърпяха юношите старша възраст на Черно море, в мач от 14-ия кръг на Елитната ни група до 19 г.

Първото полувреме на стадиона под Аспаруховия мост в морската столица протече с предимство на варненци, като удари на Николай Минков и Валентин Йосков бяха спасени от вратаря на акулите.

Веднага след почивката гостите поведоха в резултата след грешка на варненци. "Моряците" се хвърлиха напред да изравняват и в 70-ата минута бяха наказани за втори път след бърза контра. Черно море стигна до почетно попадение в 85-ата минута, чрез Николай Богданов, който довкара топката след пряк свободен удар на Минков.

Наставникът на варненци Тодор Каменов определи мача като най-слабия за възпитаниците му до момента. Моряците обаче трябва бързо да се вдигнат, тъй като в сряда ги очаква ¼ финален мач реванш в турнира за купата на БФС с Берое в Стара Загора.

Съставът на Черно море: Павлин Евтимов, Александър Михайлов, Георги Гушлев, Емил Илиев, Стефан Иванов, Светослав Павлов, Николай Богданов, Кристиян Събев (46-Момчил Милков,80- Кристиян Петков),Слави Славов, (46-Марин Сираков), Николай Минков, Валентин Йосков.