10 от Спартак удариха Добруджа

14-11-2015, 20:06

Симеон Виденов бележи за успеха на "соколите" в Добрич

Отборът на Спартак записа успех с 1:0 при гостуването на Добруджа, в мач от 8-ия кръг на Елитната група до 15 г. Единствения гол в мача падна в 56-ата минута. Бальо Балев проби отдясно, финтира трима футболисти на "жълто-зелените", върна топката към точката на дузпата, където Симеон Виденов с изстрел по земя с левия крак препарира вратаря на домакините.

Любопитното е, че "соколите", водени от Диян Генчев, останаха с човек по-малко още в 10-ата минута на двубоя. В рамките на няколко секунди бранителят Андон Василев получи два жълти картона. Първо младият футболист не успя да сдържи нервите си и изрита топката след отсъден от рефера фаул. След като видя картона със жълт цвят, Василев репликира съдията, което му донесе втори жълт и респективно червен картон.

Съставът на Спартак 1918: Калин Дянков, Петър Михайлов, Иван Георгиев, Андон Василев, Георги Лисичков, Борислав Димитров , Александър Александров (К), Николай Пантев (65-Христо Любенов), Златомир Николов, Балю Балев, Симеон Виденов (67-Мартин Минчев).