ЖФК Варна с равенство у дома

08-11-2015, 17:47

Възпитаничките на Елена Пеева завършиха 2:2 със Севлиево Лейдис

Отборът на ЖФК Варна спечели втора точка от началото на сезона на футболния шампионат при дамите.

Възпитаничките на Елена Пеева завършиха наравно 2:2 при домакинството си на Севлиево Лейдис. Варненки има за какво да съжаляват, тъй като можеха да вземат и пълния комплект от 3 точки, ако не бяха многото пропуски и индивидуални грешки в защитата.

Една от тях доведе до ранен гол във вратата на варненки, които в следващите минути трайно се настаниха в половината на съперника и това даде резултат. С два гола на Петя Кюпова, домакините стигнаха до пълен обрат, а при 2:1 дойде и последния съдийски сигнал за първата част.

След почивката, варненки продължиха да доминират, но не намираха верния път към вратата на севлиевки. Унесени в атака, домакините сякаш забравиха за защитата и в края на срещата бяха наказани с нов гол, дошъл след колективна грешка в отбраната.

След мача, треньорката Елена Пеева съжали, че нейния отбор е изпуснал победата по този начин. "Не спечелихме една точка, а загубихме две", заяви Пеева.

В следващия кръг, ЖФК Варна гостува на Бургос Лейдис.