Старшата на Спартак 1918 с пета победа в зона Варна

varnautre.bg / архив

ВарнаУтре

Старшата на Спартак 1918 удари Доростол у дома

Подопечните на Иван Найденов надиграха Калиакра с 2:0 у дома

Юношите старша възраст на Спартак 1918 постигнаха пета победа в зона Варна. Подопечните на Иван Найденов надиграха Калиакра с 2:0 в среща от 7-ия кръг на първенството на стадион "Спартак". Двете попадения паднаха в рамките на три минути, като точни за варненци бяха Георги Бербенков и Владислав Георгиев.

В 23-ата минута Бербенков се оказа най-съобразителен в наказателното поле при разбъркване и откри резултата. В 26-ата варненци хванаха съперника на контраатака, Бербенков изведе Владислав Георгиев сам срещу вратаря на гостите и реализира за 2:0.

През втората част и двата тима имаха няколко добри ситуации за гол, които не успяха да реализират.

Така Спартак 1918 се намира на трета позиция в класирането с актив от 15 т. и голова разлика 14:3. Лидер е Калиакра с 16 пункта, а втори - Светкавица (Търговище) с 15 т., но с по-добри показатели от Спартак.

Последният кръг от есенния сезон Спартак 1918 гостува на Балчик, а Светкавица приема Калиакра в дербито на зоналното първенство при най-големите.