10 от Черно море губят от Спартак в Пловдив

22-10-2015, 14:46

"Моряците" отстъпиха с 0:2 в Елитната група до 17 години

Юношите младша възраст на Черно море продължават да се представят "на приливи и отливи" в Елитната футболна група до 17 години. Младите таланти на Георги Попов допуснаха поражение с 0:2 при гостуването си на Спартак (Пд) от 10-тия кръг на първенството.

Срещата се игра при тежки условия на калния терен на стадион "Тодор Диев". В 15-ата минута реферът показа пресилен червен картон на Кирил Радев, а при последвалия фаул домакините поведоха в резултата. Малко преди почивката пловдивчани стигнаха и до втори гол, който на практика уби интригата в мача.

През втората част "моряците" се опитаха да щурмуват вратата на Спартак (Пд), но опитите им за обрат приключиха с 2-3 пропуска.

След срещата, наставникът на Черно море Георги Попов заяви, че неговите възпитаници са стояли добре на терена до червения картон, който е предначертал изхода на двубоя.

Въпреки загубата, "моряците" остават 3-ти в класирането, но със сигурност ще бъдат изместени, тъй като са с 2 мача повече от останалите отбори в призовата тройка. В следващия кръг Черно море е домакин на ЦСКА.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Ертан Томбак, Виктор Христов (70‘ Калоян Диев), Кирил Радев, Добромир Добрев, Емил Янчев, Румен Касабов, Илиян Илиев-младши, Данаил Димов (60‘ Никола Тодоров), Георги Георгиев (40‘ Ивелин Маджаров, Венцислав Анастасов (40‘ Кристиян Арсовски).