Черно море мачка за Купата на БФС

20-10-2015, 13:39

"Моряците" на Тодор Каменов удариха Монтана с 5:2 в първи 1/8 финален двубой от турнира

Юношите старша възраст на Черно море надиграха с убедителното 5:2 връстниците си от Монтана, в първи 1/8 финален двубой от турнира за купата на БФС.

Срещата на стадиона под Аспаруховия мост започна добре за домакините, които в 23 минута излязоха напред след отлично изпълнен пряк свободен удар от Румен Касабов. Последва груба индивидиуална грешка в отбраната на варненци и резултатът бе изравнен. Малко преди почивката обаче Цанко Иванов се реваншира и след центриране от ъглов удар, засече добре топката на втора греда за 2:1.

В 57-ата минута нова фрапантна грешка в защитата на моряците доведе отново до равенство. От тук до края черноморци доминираха тотално и след две попадения на Валентин Йосков от дузпа в 65-ата минута и добро извеждащо подаване в 70-ата, и автогол в края на мача, взеха комфортна преднина преди реванша.

Наставникът на победителите Тодор Каменов заяви, че за пореден път грубите индивидуални грешки са повлияли на представянето им, но все пак е доволен от показания характер на момчетата – довел до категоричната победа.

Съставът на Черно море: Павлин Евтимов, Александър Михайлов, Стоян Илиев (59-Момчил Милков), Цанко Иванов (59-Николай Николаев), Марин Сираков, Емил Янчев, Светослав Павлов, Николай Богданов, Румен Касабов (72-Добромир Добрев), Валентин Йосков, Слави Славов.