26-09-2015, 18:05

© Varnautre.bg | Ивайло Борисов

ВарнаУтре

Черно море - Пирин (Бл) 1:0 (фоторепортаж)

"Моряците" победиха трудно благоевградчани с минималното 1:0 след гол на Симеон Райков

Отборът на Черно море записа домакиснки успех срещу последния в "А" група Пирин (Благоевград). В среща от 10-ия кръг на първенството "моряците" победиха трудно орлетата с 1:0 след гол на Симеон Райков.

"Моряците" започнаха силно срещата и още в 13-ата минута откриха резултата. Домакините организираха атака по дясното крило, последва центриране по земя, което Антон Костадинов се опита да изчисти с шпагат, но в крайна сметка се получи извеждащ пас към Симеон Райков и нападателят на варненци вкара под плонжа на излезлия да го пресрещне страж на Пирин - Костов.

Девет минути по-късно се заформи сериозно разбъркване в наказателното поле на гостите след центриране от фаул, когато Костов първоначално изпусна топката, но после успя да коригира грешката си и предотврати опасността. До края на първата част не бяха създадени повече положения.

Пет минути след началото на второто полувреме Вилиян Бижев намери Райков, който стреля от 14-15 метра, но Костов изби в корнер. В 54-ата минута Китанов бе близо да подари попадение на Пирин. Стражът на домакините се забави при изчиственето на върната към него топка, бе атакуван от нападател на орлетата, който за съвсем малко не му я отне.

В 58-ата минута благоевградчани създадоха първата сериозна опасност пред домакинската врата, след която като по чудо не изравниха. Резервата Тони Тасев нахлу отляво в наказателното поле на домакините и пусна отлично към Маркиньос, бразилецът стреля от 7-8 метра, но Китанов прояви невероятен рефлекс и някак успя да спаси.

Последва по-активна игра на гостите, но головите положения липсваха. Черно омре отговори с диагонален шут на Бурдхард в 79-ата минута, който излезе в аут.

Черно море – Пирин 1:0

Голмайстор: Райков (13)

Черно море: Георги Китанов, Михаил Венков, Мамуту Кулибали, Тодор Паланков, Даниел Георгиев, Марк Клок (46 Стенио дос Сантос), Мехди Бурабия, Симеон Райков, Матиа Курьор (86 Андреас Васев), Вилиян Бижев (67 Марчин Буркхардт), Живко Петков

Пирин: Красимир Костов, Стилиян Николов, Александър Дюлгеров, Румен Сандев, Юлиян Попев, Антон Костадинов, Тодор Траянов (46 Антонио Хаджииванов), Маркиньос, Янко Сандански, Димитър Благов (58 Тони Тасев), Илия Карапетров (80 Мартин Тошев)

Съдия: Адриан Петров

Жълти картони: Курьор, Бижев, Бурабия, Стенио; Сандански, Дюлгеров