Черно море удари Локо (Пд) у дома

"Моряците" бият на "Тича" с 2:1

Черно море записа домакински успех в "А" група. В среща от 8-ия кръг на първенството "моряците" победиха тима на Локо (Пд) с 2:1 на собствения си стадион "Тича". Хуан Вареа откри резултата в 22-ата минута, а Кирил Котев си вкара автогол в 57-ата. Десет минути по-късно Бирсент Карагерен върна едно попадение.

Варненци създадоха отлично положение за гол в 18-ата минута, когато Анреас Васев проби отдясно и центрира на главата на Вареа, чийто удар обаче мина покрай гредата. Четири минути по-късно обаче аржентинският нападател се възползва от неумело изчистване на Люик Дюфо и с плътен удар даде преднина на домакините.

В 34-ата минута Мартин Камбуров пропусна изключителен шанс за изравнителен гол. Нападателят бе оставен непокрит пред малкото наказателно поле и засече с глава центриране на Пламен Крумов, но прати топката в аут.

В 41-ата минута Мехди Бурабия се възползва от нова грешка в защитата на пловдивчани и отправи изстрел, който мина над гредата. Малко по-късно и Вареа не бе точен след подаване на Михаил Венков.

ОЩЕ СНИМКИ ВИЖ ТУК!

В началото на втората част "смърфовете" установиха натиск и създадоха няколко опасности пред Георги Китанов. Александър Тунчев обаче не бе точен след удар с глава, а малко по-късно Камбуров се засуети преди да нанесе завършващ удар.

В 57-ата минута обаче "моряците" стигнаха до втори гол. Андреас Васев изведе в отлична позиция Матиас Курьор, който опита да направи двойно подаване, но Котев първи стигна до топката и я заби в собствената си врата.

В 66-ата минута Димо Бакалов излезе в стрелкова позиция и отправи опасен шут, но Китанов се намеси стабилно. Минута по-късно Камбуров подаде триково към Карагерен, който с точен удар намали преднината на Черно море. В 86-ата минута Карагерен можеше да донесе точката за гостите, но негово акробатично изпълнение профуча над напречната греда.

Черно море – Локомотив Пд 2:1

Голмайстори: Вареа (22), Котев-авт (57); Карагарен (67)

Черно море: Китанов, Станчев (47 – Траянов), Кулибали, Жиньо, Венков, Клок, Паланков (87 – Ж. Петков), Васев, Бурабия, Курьор (89 – Д. Георгиев), Вареа

Локомотив Пд: Ел Харуби, Крумов, Котев, Тунчев, Стоянов, Вълчев (67 – Велев), Дюфо (81 – Кики), Бакалов, Велковски (46 – Карагарен), Балдовалиев, М. Камбуров

Съдия: Никола Попов

Жълти картони: Клок, Васев (Ч); Кики, Бакалов (Л)