Старшата на Спартак 1918 тръгна с класика в шампионата

09-09-2015, 18:38

"Соколите", водени от Иван Найденов, удариха Шумен 2007 на стадион "Спартак"

Юношите Старша възраст на Спартак 1918 стартираха новия сезон в регионалното първенство с класическа победа. "Соколите", водени от Иван Найденов, удариха тима на Шумен 2007 с 3:0 в първия кръг от шампионата, който се игра на стадион "Спартак".

Гостите играха 75 минути с човек по-малко, след като футболист на шуменци получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле срещу откъснал се сам срещу вратаря играч на варненци. Милен Бабаджанов обаче пропусна от бялата точка. Именно той успя да открие резултата 10 минути по-късно - 1:0.

През втората част варненци стигнаха до нови две попадения. В 62-ата минута Станислав Ерменков с глава покачи на 2:0 от корнер, а в 72-ата Георги Бербенков оформи крайното 3:0, отново след корнер.