© Varnautre.bg | Ивайло Борисов

ВарнаУтре

Лудогорец - Черно море (фоторепортаж)

Бурабия донесе втория трофей за "моряците" за 2015 година

Отборът на Черно море вдигна втори трофей за 2015 година. Подопечните на Никола Спасов удариха Лудогорец с 1:0 на стадион "Лазур" в Бургас и спeчелиха Суперкупата. Единственият гол в мача реализира Мехди Бурабия в 15-ата минута.
Наставникът на варненци Никола Спасов заложи на схема с четирима в защита. Той остави на пейката Симеон Райков и Вилян Бижев, като на техните места започнаха Андреас Васев и Живко Петков. Сред титулярите се появи и Мамуту Кулибали, който партнираше на Траян Траянов в центъра на отбраната.

В началото Черно море организира две опасни контраатаки, като при третото си положение в мача успяха да открият резултата. В 15-ата минута Стефан Станчев центрира от десния фланг, а Мехди Бурабия с майсторски удар от въздуха не остави шансове на Владо Стоянов - 1:0. Буквално минута по-късно варненци можеха да удвоят - Живко Петков излезе сам срещу Стоянов, но стреля силно покрай гредата. В средата на полувреме на Никола Спасов му се наложи да направи принудителна смяна, тъй като Траянов получи контузия. На негово място на терена се появи Жиньо.

В 33-ата минута Лудогорец пропиля първото си чисто положение в срещата. Марселиньо изведе зад гърба на отбраната Лукас Саша, който се опита да прехвърли Китанов, но топката падна отгоре върху мрежата. Тази ситуация пред Китанов обаче не промени цялостната картина на първата част - головите възможности бяха повече пред вратата на шампиона. В 37-ата минута при меле защитник на Лудогорец изчисти от голлинията след слаб удар на Мамуту Кулибали.

ОЩЕ СНИМКИ ВИЖ ТУК!

Второто полувреме започна с положение за Лудогорец. Румънецът Андрей Препелица стреля с глава, но Георги Китанов показа страхотен рефлекс и изби топката, която отиваше под гредата. В 80-ата минута разградчани стигнаха до попадение, което обаче напълно правилно бе отменено заради засада.