Тодор Радомиров донесе първата победа на Спартак 1918 в контролите

25-07-2015, 20:22

Фенове се разграничиха от погрома на стадион "Спартак"

Варненци победиха Химик (Девня) с 1:0 от дузпа в 45-ата минута

Отборът на Спартак 1918 започна с победа в контролите от предсезонната подготовка в Североизточната "В" група. "Соколите" победиха новака в третия ешелон Химик (Девня) с 1:0 след гол от дузпа на Тодор Радомиров.

През първата част спартаклии изпуснаха над десет положения за гол пред вратата на Химик. Румен Александров, Васко Боев, Вилян Денчев и Георги Александров не успяха да се възползват от създадените ситуации, които вървяха една след друга.

Гостите от Девня също имаха своите шансове, които идваха предимно след груби грешки в редиците на Спартак. При една от тях вратарят Станислав Вълчев не успя да изчисти добре топката, което създаде известно напрежение, но не се стигна до гол.

Все пак логичното се случи в 45-ата минута, когато "соколите" откриха резултата. Влезлият като резерва в 38-ата минута Тодор Радомиров реализира 11-метров наказателен удар за нарушение срещу самия него. Любопитното е, че Радомиров се завърна на терена след близо 5-годишно прекъсване, след като за последно носи екипа на фенския Спартак през сезон 2010/2011 г., който бе алтернатива на Спартак 1918 за феновете.

През втората част нов гол не падна, въпреки че и двата тима създадоха няколко добри ситуации, които не успяха да реализират. Христо Иванов пък удари греда в последната минута на срещата.

Съставът на Спартак 1918: Станислав Вълчев, Вилян Денчев (63-Георги Щерев), Боян Илиев (46-Станислав Ерменков), Евгени Младенов, Йордан Янев, Васко Боев (70-Динко Динков), Мартин Великов (46-Тони Атанасов), Иво Михайлов (46-Славомир Събков), Ивайло Русев (38-Тодор Радомиров)(75-Христо Иванов), Георги Димитров (89-Лоренцо Демирев), Румен Александров (46-Милен Бабаджанов).