Черно море на 1/2-финал на международен турнир в Албена

20-06-2015, 14:57

chernomorepfc.bg

Черно море бие Стяуа с 3:0

"Моряците" първи в групата след бой над ЦСКА днес

Отборът на Черно море (родени 2001 г.) се класираха на 1/2-финал на международния турнир "Juniors cup Izida", който се провежда в "Албена". Талантите, водени от Мартин Христов и Тодор Каменов, завършиха първи в своята група, след като постигнаха успехи срещу Етър, Стяуа и ЦСКА.

Вчера варненци се наложиха срещу великотърновци с 5:1 и надиграха с класическото 3:0 наборите си от академията на румънския гранд Стяуа, след два гола на Мартин Минчев и един на Иван Иванов.

В последния си мач от групата "зелено-белите" подчиниха и ЦСКА след победа с 3:2. Въпреки че на полувремето отстъпваха в резултата с 0:1, варненци успяха да стигнат до пълен обрат. След два гола на Мартин Минчев и един на Велислав Василев, "моряците" поведоха с 3:1, а крайното 3:2 бе оформено в самия край на срещата. Освен попаденията Черно море удари и три греди чрез Никола Караиваноя, Ангел Игнатов и Мартин Минчев.

"Доволни сме от всички, въпреки че видимо имаше умора в момчетата след двата мача вчера, особено след срещата със Стяуа. Похвално е, че след гола на ЦСКА днес, отборът не се предаде. Напротив, играчите се вдигнаха и през втората част заслужено стигнаха до обрат, а освен това ударихме и три греди", каза пред varnautre.bg треньорът Мартин Христов.

Утре рано сутринта Черно море ще играе на полуфинал срещу тима на Петролул (Плоещ). Финалът пък е в 12 ч.

Друга формация от академията на "моряците" родени през 2002 година с треньор Николай Кънчев записа второ поредно равенство 1:1 – този път с Лъвчетата от София (преди това с Дунав). По късно тази вечер те срещат Динамо Букурещ и при успех също ще продължат напред в турнира.

Съставът на Черно море: Николай Стоянов, Ангел Игнатов, Даниел Стоянов, Мердин Адем, Павел Георгиев, Кристиан Фоти, Никола Караиванов, Иван Иванов, Велислав Василев, Мартин Минчев (Филип Иванов, Симеон Виденов, Ивелин Кузманов).