Блестящ Черно море се класира за 1/4-финалите след разгром над Берое

В първия мач варненци отстъпиха с 1:4, но днес надделяха с 5:0 у дома

Отборът на Черно море се справи страхотно в реванша от 1/8-финалите на републиканското първенство, разгромявайки Берое с 5:0 на стадиона под аспаруховия мост. Така "моряците" се класираха в следващата фаза с общ резултат 6:4.

Срещата започна отлично за момчетата на Тодор Каменов, които в 26-ата минута поведоха с гол на Кристиян Пешков. Малко по-късно гостите останаха с 10 души след червен картон на вратаря. Домакините обаче се нуждаеха от още поне две попадения за да стопят пасива си от първия мач (1:4). След почивката варненци буквално обезкостиха съперника с нови четири безответни гола. В 55-ата минута Илиян Неделчев удвои аванса на “моряците”, а 10 по-късно отново той докара нещата до 3:0. В 75-ата минута Кристиян Пешков покачи на 4:0 с втория си гол в срещата, а петото попадение заби Светослав Павлов в 88-ата минута. Домакините нацелиха веднъж и гредата.

Наставника на "моряците" Тодор Каменов бе изключително щастлив, след погромния успех, като заяви, че неговите футболисти са наложили преса още от самото начало и в крайна сметка си е проличало кой е по-класния отбор. Жребия за 1/4 финалите ще се тегли на 10 юни, а двубоите са на 13 и 16 юни отново на разменено гостуване.

Черно море: Павлин Евтимов, Мартин Костадинов, Георги Гушлев, Александър Йовчев, Стефан Иванов, Емил Илиев, Илиян Неделчев (77-Светослав Павлов), Николай Минков, Александър Попов (75-Тони Атанасов), Даниел Димитров (82-Слави Славов), Кристиян Пешков
Треньор: Тодор Каменов