Черно море подчини Локо Пд насред "Лаута"

"Моряците" се изравниха с Левски на върха във втората шестица след успех с 1:0

Черно норе спечели с 1:0 гостуването си на Локомотив Пд на "Лаута" и се изравни с Левски с по 41 точки на първата позиция във втората шестица на "А" група. "Моряците" заслужено стигнаха до успеха, като имаха повече чисти положения и реализираха едно от тях в 68-ата минута чрез Коконов. Тяхната тактика на контраатаки сработи отлично, като шансове за гол изпусна Живко Петков.

Срещата започна спокойно без сериозни опасности пред двете врати. В 19-ата минута Мартин Камбуров стреля добре с глава след центриране, но стражът на "моряците"спаси.

В 28-ата Черно Море можеше да открие. Живко Петков беше изведен сам срещу Скорчев, но уцели левия страничен стълб. В самия края на първата част Здравко Илиев фаулира Стефан Станчев на границата на наказателното поле.

Потърпевшият напусна играта контузен, а защитникът не получи дори жълт картон за интервенцията. На полувремето стана ясно, че Станчев е със счупена ключица и е аут до края на сезона. На негово място в игра влезе Клок.

В 55-ата отново Живко Петко остана очи в очи със стража на домакините, но опитът му да го прехвърли технично се оказа неуспешен.  В 58-ата Камбуров изпълни добре пряк свободен удар, но Чанович изби, а при добавката на вратарят с крак парира шута на Сандански. Малко след това и Чанович беше сменен принудително заради контузия.

В 68-ата минута Коконов откри за Черно Море. Живко Петков с глава изведе Коконов, който надбяга защитник и простреля Скорчев.

В 76-ата след корнер няколко футболисти се разминаха с топката на границата на малкото наказателно поле. Десет минути по-късно Ласиман беше изведен на чиста позиция по диагонала след пас на Камбуров, но той не уцели вратата.

Локомотив Пд – Черно море 0:1

Голмайстор: Коконов (68)

Локомотив Пд: Скорчев, Р. Димитров (65 – Горанов), Сандански, Сечков, Илиев, Траянов, Бурабиа, Карагарен (74 – Кики), Ласимант, Делев, Камбуров

Черно море: Чанович (61 – Николов), Станчев (46 – Клок), Котев, Ж. Атанасов, Кулибали (78 – Сталев), Паланков, Д. Георгиев, Бакари, Божилов, Коконов, Ж. Петков

Съдия: Ангел Ангелов

Жълти картони: Сандански, Траянов (Л); Божилов, Ж. Петков, Ж. Атанасов, Бакари, Николов (Ч)