varnautre.bg / архив

ВарнаУтре

Слави Сталев подсилва дубъла за мача с Марек

"Моряците" удариха Марек с 3:0

Отборът на Черно море постигна класическа победа при гостуването си в Дупница срещу местния Марек с 3:0, в мач от първия кръг на втората шестица в Младежката група до 21 г. Стефан Иванов на два пъти и Александър Попов донесоха успеха на "моряците".

След нулево първо полувреме и правилно отменен гол заради засада, варненци започнаха втората част с "гол от съблекалнята". В 47-ата минута Кристиян Пешков проби отдясно и върна топка към точката на дузпата, където Стефан Иванов с диагонален удар откри резултата. Осем минути по-късно Александър Попов, след самостоятелен пробив през центъра и изстрел от 25 метра, матира стража на домакините за втори път. В 60-ата минута, след асистенция на Мартин Костадинов, Стефан Иванов вкара втория си гол в мача, с който оформи класиката в тази среща.

До края на мача варненци бяха пълни господари на терена, като статистиката можеше да бъде и още по-изразителна, но пропуски пред вратата на домакините направиха Даниел Димитров и Стефан Иванов.

"Добър мач за нашия отбор, предвид тежкия и кален терен в Дупница. Домакините се бяха подсилили с футболисти от мъжкия тим (Еньо Кръстовчев, Ангел Йошев), но въпреки това момчетата показаха характер и бяха доминиращи през целия мач. Футболистите на Марек започнаха агресивно, но ние отговорихме на агресията. Имахме доста ситуации, но не успяхме да ги реализираме. Показахме един добър футбол, особено по фланга бяхме много остри. Като цяло отборът стоя доста компактно, особенно през второто полувреме", каза треньорът на Черно море Станислав Стоянов.

Съставът на Черно море: Злати Златев, Никола Дамянов, Ангел Стоянов, Тони Стоичков, Слави Сталев, Мартин Костадинов, Карен Мадоян (70 - Георги Гушлев), Емил Илиев (32 - Александър Попов), Стефан Иванов, Кристиян Пешков, Даниел Димитров (75 - Николай Минков).