Черно море с категорична победа над Спартак (Плевен) у дома

07-02-2015, 19:47

© Varnautre.bg | Ивайло Борисов

Баскетбол: Черно море Порт Варна - Спартак Плевен 89:63 (фоторепортаж)

В зала "Христо Борисов" варненци надиграха гостите с 89:63

Варненският Черно море Порт Варна не срещна трудности пред собствена публика и надигра с категоричното 89:63 Спартак (Плевен) в мач от 17-ия кръг от НБЛ. Варненци посрещнаха последния в класирането в зала "Христо Борисов". "Моряците" водиха в резултата през целия мач и в крайна сметка стигнаха до очаквания успех.

Със серия от 14:2 на още в първите минути варненци дадоха заявка как ще се развие мачът. Те запазиха двуцифрен аванс до края на първата част, а още преди почивката се откъснаха с над 20 точки напред. Серия от 14:3 в края на третия период доближи преднината на "моряците" до 30 точки, а до края те спокойно доиграха мача.

ФОТОРЕПОРТАЖ:

Варненци овладяха 47 борби срещу 32 на съперника и си подадоха цели 30 асистенции срещу 9. Те имаха и значително по-добър процент за стрелба общо от игра – 56% срещу 35% на плевенчани и вкараха над двойно повече точки в подкошието – 60:28.

Лени Даниъл наниза 24 точки за поебдителите и добави 6 борби. 17 плюс 7 записа Милян Пупович, а 12 и 6 регистрира Милош Коматина. Капитанът Асен Великов завърши с 10 точки, 8 асистенции и 5 борби.

За Спартак Крум Дойчинов отбеляза 14 точки и хвана 6 борби. По 12 вкараха Веселин Георгиев и Милен Захариев.

Техните шансове за Черно море за четворката преди жребия за Купата обаче остават не особено реалистични. До момента тимът е с 9 победи и 6 загуби, а в следващия кръг гостува на Лукойл Академик. За да влезят "моряците" в четворката, Рилски спортист трябва да загуби два от следващите си три мача – днешния срещу Ямбол, срещу Черноморец и срещу Балкан. Плевенчани, които ще бъдат домакини на турнира Купа България, продължават да са единствени без победа до момента, като днес претърпяха 15-а поредна загуба. В следващия кръг те посрещат Ямбол.