Черно море изпусна Пандури, Бижев с нови два гола с екипа на "моряците"

Варненци завършиха наравно 2:2 с 12-ия в румънското първенство, Кулибали с първи игрови минути за Морето

Отборът на Черно море записа равенство във втората си контрола за контролите за 2015 г.. В турския курорт Анталия "моряците" завършиха 2:2 над румънския Пандури. Два гола за успеха на варненци реализира новото попълнение Вилян Бижев, който се разписа и в първия мач срещу Колхети. При успеха с 5:0 над грузинците подписалият с Черно море в началото на януари нападател също се разписа на два пъти.

Първата възможност пред Бижев се откри в 14-ата минута, когато обаче шутът му бе спасен от вратаря на румънците. 10 минути по-късно бившият нападател на Ливърпул се поправи след асистенция на Марчин Буркхард и откри резултата. В 30-ата минута Марк Клок пропусна да удвои аванса на Черно море, а малко по-късно Пандури възстанови равенството – 1:1. Въпреки това, моряците продължиха да бъдат доста активни. В 44-ата минута Михаил Венков изведе Бижев на стрелкова позиция и той за втори път порази мрежата. Само 60 секунди по-късно 22-годишният таран можеше да оформи своя хеттрик след като отново прати топката във вратата, но попадението бе отменено заради спорна засада.

В началото на второто полувреме Чанович спаси опасен удар на румънец, а малко след това силен шут на Райков премина край гредата. В 60-ата минута Марчин Буркхардт излезе сам срещу вратаря, но шутира в аут. Две минути след това Чанович отново бе на висота и парира сериозен удар. В следващите минути двубоят се изнерви и румънците заиграха грубо. В 76-ата минута неофициален дебют при второто си завръщане в Черно море записа Мамуту Кулибали. В последните секунди Пандури изравни - 2:2.

Съставът на Черно море: Чанович, Станчев, Котев, Венков, Клок, Паланков, Стенио, Райков, Буркхард, Курьор, Бижев Сталев, Расим, Кулибали, Атанасов, Коконов, Ж. Петков)