Националите по футзал с победа в контрола

29-11-2014, 22:14

Шестима варненци с повиквателна за националния тим

Българите удариха тима на Пирот (Сърбия) с 4:1

Националният отбор на България по футзал постигна победа с 4:1 в първата контрола срещу тима на Пирот (Сърбия). Головете за "лъвовете" реализираха Стамен Арсов, Ален Алексов, Георги Карагеоргиев и Христо Костов.

Българите доминираха през целия двубой като гостите разчитаха предимно на контраатаки. При една такава се стигна и до техния гол в средата на втората част. Треньорът Иван Стоилов започна с варненска петица - Костадин Иванов, Димитър Цветанов, Димитър Петев, Георги Карагеоргиев и Даниел Димов.

Първият гол в срещата падна след хубав и добре насочен изстрел от страна на Алексов, чийто клубен отбор е именно Пирот. Редица пропуски лишиха националите от по-убедителна преднина до края на първата част. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.

Второто полувреме започна отново с надмощие на трикольорите и логично Костов разстреля противниковия вратар след добър пас от страна на Йосиф Шутев. Малко по-късно добре изпълнен ъглов удар позволи на Арсов също да запише името си сред голмайсторите. Пирот върна едно попадение, но в последните минути на двубоя българите започнаха да играят с пети полеви играч и пред тях се откриха доста възможности за реализиране на гол. Крайния резултат бе оформен от Карагеоргиев отново след корнер, след асистенция на Шутев.

Утре в 11 ч. в новата зала на НСА ще се изиграе и другата среща.

Състав на България: Пламен Стойков, Димитър Цветанов, Димитър Петев, Георги Карагеоргиев, Даниел Димов, Костадин Иванов, Милен Киров, Росен Дачев, Стамен Арсов, Христо Костов, Йосиф Шутев, Александър Димитров, Станислав Василев