Черно море започна шампионата с успех над Добруджа

Кристиян Петков и Александър Михайлов бележат за "моряците"

Юношите старша възраст на Черно море започнаха регионалното първенство с победа. Тимът на Тодор Каменов надигра гостуващия Добруджа с 2:1 на стадион "Корабостроител" под Аспаруховия мост.

Кристиян Петков откри резултата в 25-ата минута, след като открадна топката от защитниците на "жълто-зелените" и сам срещу вратаря реализира за 1:0. Преди това младият футболист изпусна още две положения очи в очи със стража на гостите, като удари и греда.

След почивката "моряците" продължиха да водят играта и заслужено стигнаха до втори гол. В 60-ата минута варненци хванаха съперника на бърза контраатака, топката стигна до Ивайло Петков, който нахлу мощно в наказателното поле, подаде към Александър Михайлов и последния не сгреши за 2:0.

В 85-ата гостите намалиха на 2:1, след грешка при изнасяне на топката от отбраната на варненци. Футболист на Добруджа се възползва от ситуацията и с изстрел от около 25 метра заби топката в горния ъгъл на вратата. До края на срещата добричлии хвърлиха всичко в предни позиции, но така и не успяха да стигнат поне до частичен успех срещу Черно море.

Съставът на Черно море: Валери Вълев, Александър Михайлов, Никола Дамянов, Стоян Илиев, Ангел Маринов, Красимир Крумов, Милен Николов, Тони Атанасов, Антон Славков, Милен Бабаджанов, Кристиян Петков (Денис Тахир, Ивайло Петков, Мерджан Хасанов, Димитър Балчев)

Зимни нюанси от плевенския парк "Кайлъка"