Черно море започна шампионата с успех над Добруджа

Кристиян Петков и Александър Михайлов бележат за "моряците"

Юношите старша възраст на Черно море започнаха регионалното първенство с победа. Тимът на Тодор Каменов надигра гостуващия Добруджа с 2:1 на стадион "Корабостроител" под Аспаруховия мост.

Кристиян Петков откри резултата в 25-ата минута, след като открадна топката от защитниците на "жълто-зелените" и сам срещу вратаря реализира за 1:0. Преди това младият футболист изпусна още две положения очи в очи със стража на гостите, като удари и греда.

След почивката "моряците" продължиха да водят играта и заслужено стигнаха до втори гол. В 60-ата минута варненци хванаха съперника на бърза контраатака, топката стигна до Ивайло Петков, който нахлу мощно в наказателното поле, подаде към Александър Михайлов и последния не сгреши за 2:0.

В 85-ата гостите намалиха на 2:1, след грешка при изнасяне на топката от отбраната на варненци. Футболист на Добруджа се възползва от ситуацията и с изстрел от около 25 метра заби топката в горния ъгъл на вратата. До края на срещата добричлии хвърлиха всичко в предни позиции, но така и не успяха да стигнат поне до частичен успех срещу Черно море.

Съставът на Черно море: Валери Вълев, Александър Михайлов, Никола Дамянов, Стоян Илиев, Ангел Маринов, Красимир Крумов, Милен Николов, Тони Атанасов, Антон Славков, Милен Бабаджанов, Кристиян Петков (Денис Тахир, Ивайло Петков, Мерджан Хасанов, Димитър Балчев)