Дубълът на Черно море записа първа загуба в Младежката група до 21 г.

11-08-2014, 20:24

varnautre.bg / АРХИВ

"Моряците" отстъпиха при гостуването си на Марек с 0:4

Дублиращият тим на Черно море записа първа загуба в шампионата. Моряците отстъпиха на Марек с 0:4 в среща от 4-ия кръг на Младежката група до 21 г. в Дупница. Треньорът Станислав Стоянов не можа да използва нито един от футболистите в представителния тим, като разчиташе на "моряците", родени през 1996 г. За домакините пък играта цели шестима играчи от мъжкия тим. Официален дебют за Черно море записа бившият футболист на Спартак 1918 и национал в своята възраст Илиян Неделчев.

Варненци влязоха по-активно в мача и в първите 15 минути пропуснаха две изгодни положения чрез Кристиян Пешков и Александър Попов. След това обаче последваха няколко груби грешки в защита и дупничани, които бяха подсилени от шестима от мъжкия отбор, взеха комфортна преднина от 3 гола още до почивката. В 34-ата минута нападателят на домакините Кристиян Петков с воле не остави шансове на Християн Христов за 1:0. Малко след това Росен Йорданов удвои аванса на дупничани, прехвърляйки технично вратаря. В добавеното време на първото полувреме отново Йорданов заби второто си попадение в мача след като бе изведен на добра позиция.

Веднага след почивката Марек тотално уби интригата. В 50-ата минута Емил Стоянов реализира с далечен удар и рикошет в горната греда. До края моряците опитаха да променят нещо, но не се получи.

„В защита просто бяхме трагични. Централните защитници и вратарят все едно ги нямаше. Изненадан съм от слабата игра. Трябва колкото се може по-бързо да забравим тази среща", каза треньорът на варненци Станислав Стоянов.

След поражението Черно море заема 6-то място с актив от 5 точки, а в следващия кръг приема Литекс под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Християн Христов, Стефан Ненков, Георги Гушлев, Ангел Стоянов, Мартин Костадинов, Карен Мадуян (75 - Димитър Балчев), Александър Попов (80 - Eмил Илиев), Александър Йовчев, Николай Минков, Даниел Димитров, (65 - Илиян Неделчев), Кристиян Пешков