Черно море изпусна Берое, Стефан Станчев с автогол

Отборът на Черно море завърши наравно 1:1 при гостуването си на Берое в Стара Загора в първия си мач от сезон 2014/15 в "А" група. Попадението за "моряците реализира новото попълнение Стенио Дос Сантос, който се разписа в 57-ата минута, а Стефан Станчев си отбеляза красив автогол в 60-ата минута.

Сашо Станков започна срещата с най-доброто, с което разполагаше, предвид наказанията на стража Георги Китанов, Димо Атанасов и Бакари. В тимовия лист първоначално не попаднаха двамата юноши Александър Йовчев и Мартин Костадинов заради проблем с картотеките, но няколко минути преди началото на мача проблемът бе разрешен и Костадинов бе добавен в списъка с играчи.

Още в първата минута на двубоя домакините имаха претенции за дузпа, след като Салим Керкар опита да намери Мапуко и топката срещна тялото на играч на Черно море, но те не бяха уважени от главния рефер Станислав Тодоров. В 9-ата минута Георги Божилов разпечата с глава вратата на Берое след центриране на Тодор Паланков, но попадението бе отменено поради маркирана преди това засада. В 25-ата минута Иво Иванов засече с глава центрира от фаул Веселин Пенев, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на Илия Николов. Пет минути по-късно Божилов получи топката в наказателното поле на Берое, но стреля в страни от вратата на Иван Караджов. Още в следващата атака Божилов пусна хубав пас към Иван Коконов, който бе изпуснат от защитата на Берое, но останал фронтално срещу Иван Караджов не успя да преодолее стража на беройци, който спаси удара му майсторски с крак. До края на първото полувреме нищо интересно не се случи пред двете врати.

В началото на втората част Черно море имаше добра възможност, след като Тодор Паланков стреля от отляво, но Иван Караджов отново се намесва подобаващо. При последвалото центриране от корнер Симеон Райков стреля, но Караджов отново бе на мястото си. В 57-ата минута Черно море откри резултата, след като при едно разбъркване в наказателното поле топката бе свалена за Стенио Дос Сантос, който от непосредствена близост реализира за 0:1. Радостта на гостите обаче трая само 3 минути. Беройци бързо се върнаха в мача, когато Атанас Зехиров центрира в наказателното поле, а Стефан Станчев в опита си да изчисти топката я прати неспасяемо в мрежата на Илия Николов за 1:1. В 69-ата минута домакините отново имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Георги Костадинов, но Станислав Тодоров отново прецени, че нарушение няма и няма основание да отсъди 11-метров наказателен удар. В даденото от рефера продължение Георги Костадинов стреля с глава след центриране на Атанас Зехиров, но Илия Николов улавя.