30-04-2014, 19:58

Varnautre.bg

Варна Утре

Моряците отстъпиха с 0:1

Отборът на Ботев успя да излъжа Черно Море и го победи с 1:0 като гост на стадион "Тича" във Варна. Единственото попадението реализира Александру Куртеан в 20-ата минута след центриране на Луис Педро. По този начин пловдивският тим до голяма степен си осигури 4-ото място в А група, като има 10 точки аванс пред Левски.

Първата сериозна опасност в мача дойде в 7-ата минута, когато Георги Сърмов стреля от далечна дистанция, Георги Китанов спаси силния удар. Домакините отвърнаха с добра възможност в 16-ата минута, когато Валери Домовчийски подаде към Коконов, който от границата на наказателното поле потърси фалцов удар в далечния ълъл, но опитът му се оказа неуспешен.

След гола Черно Море тръгна по-смело напред и имаше редица възможности. Пет минути преди края на първото полувреме "Моряците" имаха отлична възможност за изравняване. Михаил Венков центрира към Бакари, но нападателят от няколко метра не уцели вратата.

През втората част домакините отново бяха по-активни. В 50-ата минут Венков се изъмкна отляво по атаката и центрира около точката на дузпата, където Божилов засече с летящ плонж с глава, но не уцели вратата. В 61-ата минута пък Домовчийски стреля с глава след центриране на Сашо Александров, но право във вратаря Стаховяк.
Една от малкото ситуации за Ботев през второто полувреме пропусна Иршак, който стреля през куп от играчи, но Александров изчисти от голлинията.

Последният шанс пред домакините дойде във втората минута от добавеното време. Тогава Сашо Александров центрира в наказателното поле на Ботев, където бе и вратарят Георги Китанов. Мишо Венков обаче за малко се размина с топката и Стаховяк я улови.