Черно море препъна и Лудогорец

13-04-2014, 18:34

Бакари донесе точката за моряците с гол в последната минута

Битката за титлата в „А” група съвсем се завърза, след като Черно море се добра до 1:1 с лидера Лудогорец.
„Моряците” успяха да стигнат по инфарктен начин до точката, след като изравниха в заключителните секунди на двубоя.
Точен за домакините бе Бакари, а преди това Христо Златински бе открил резултата от дузпа.
Така разградчани имат преднина от 5 точки пред Литекс и 8 пред ЦСКА, но „червените” имат и мач по-малко.

Срещата на „Тича” започна динамично като в първите минути и двата отбора сиразмениха по няколко опасни удара.
Първият такъв бе на Иван Коконов още в 5-ата минута, но топката мина встрани от целта.
Само три по-късно гостите отговориха с изстрел на Козмин Моци от втория етаж, но без резултат.

В 25-ата минута дойде и първата по-чиста ситуация, след като Георги Божилов стреля с глава, но Владислав Стоянов показа класата си и успя да избие.
120 секунди по-късно шампионите създадоха първото си 100% положение, след като Върджил Мисиджан изведе Марселиньо очи в очи с Георги Китанов, но бразилецът пропиля с лека ръка атаката.

В 31-ата минута бранителят на варненци Стефан Станчев се намеси блестящо и успя да избие пред голлинията, след като Йордан Минев бе центрирал остро в наказателното поле на домакините.
До края на първата част не се случи нищо запомнящо се и двата тима се прибраха на почивката при нулево равенство.

След подновяването на играта „моряците” затвориха постъпите си до своята врата и разчитаха повече на контра атаки.
Това видимо затрудни възпитаниците на Стойчо Стоев, които трудно успяваха да застрашат вратата на Китанов.
В 63-ата минута младежкият национал все пак се наложи да се намесва решително, след мощен удар на Христо Златински.
Минути след това Бакари стреля технично с фалцов изтрел, който мина на сантиметри от мрежата на разградчани.

Така се стигна до 76-ата минута, когато Лудогорец все пак успя да открие резултата.
Мисиджан стреля с глава, а топката срещна ръката на Александър Александров, който бе на 2-3 метра от холандеца.
Главният рефер Георги Йорданов не се замисли и показа бялата точка.
Златински изпълни наказателния удар, топката срещна страничната греда и влетя във вратата на домакините за 1:0.

Голът не уплаши бойците на Гонзо, които до края на срещата се хвърлиха в атака.
Смелата игра на Черно море даде резултат и те успяха да изравнят в заключителните минути на двубоя.
След продължителна атака и грешка в защитата на Лудогорец, Окоро намери Бакари, който с техничен удар прокара топката покрай плонжиралия Владо Стоянов.

Веднага след изпълнението на центъра Йорданов свири последния съдийски сигнал.