Спартак 1918 с първа загуба във Варна през пролетта

12-04-2014, 18:51

Соколите отстъпиха на Ботев (Вр) с 0:1

Отборът на Спартак 1918 записа първа загуба у дома през пролетта, след като отстъпи на Ботев (Вр) на Коритото с 0:1. Единствения гол в мача реализира Румен Рангелов в 55-ата минута.

Срещата започна с натиск на Спартак, които обаче не успяха да застрашат вратата на гостите в първите минути на двубоя. В 25-ата минута нападателят Деян Христов бе намерен в наказателното прехвърли технични стража на Ботев с глава, като топката падна на сантиметри зад горната глава. Пет минути по-късно Иван Минчев уцели левият страничен стълб на вратата след изпълнение на пряксвободен удар, при който бе контузен Станислав Георгиев. На неговото място в игра се появи Славомир Събков. В 43-ата минута Веселинов отправи страхотен удар, вратарят изби последва добавка на Радо Тодоров, като топката срещна ръката на защитник, но реферът не посмя да свири дузпа.

След почивката гостите от Враца изненадващо реализираха гол. След центриране отдясно резервата Румен Рангелов засече топката на близката греда и я заби в мрежата за 0:1.Веднага след гола спартаковци натискаха, а гостите заиграха прибрано и на контра. Именно при една бърза контра гостите можеха да покачат в резултата, след като удар на Ненов разтресе напречната греда. До края на срещата Спартак имаше положения за гол, но така и не успяха да изравнят резултата и да вземат поне точка в тази среща.

Съставит на Спартак 1918: Денчев, Георгиев (30 - Събков), Патев, Дянков, Тодоров, Веселинов, Минчев, Кямил (68 - Желязков), Ботев (52 - Смирнов), Христов, Борисов

Съставът на Ботев: Цветковски, Дзима, Иванов, Пейчев (90 - Найденов), Куанг, Цветков, Апостолов, Романов, Каменов, Васев (54 - Рангелов), Ненов (84 - Ангелов)