XV Великденски музикален фестивал, Варна 2014 (програма)

От 15 март до 30 април на сцената на Държавна опера - Варна

15 март, събота, 19:00 ч, Основна сцена

СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ
Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
Диригент Амори дьо Клозел (Франция)
Солисти Светлин Русев – цигулка
Милко Милков и Ваня Пешева – клавирно дуо
Програма с творби от Сен-Санс, Равел, Шосон, Пуленк

17 март, понеделник, 18:00 ч, Основна сцена
ПРЕМИЕРА
ШЕХЕРЕЗАДА
Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar
Хореография Боряна Сечанова
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова
Балет на Държавна опера Варна
Солисти: Евгения Минкова, Румен Стефанов, Денко Стоянов, Илияна Славова

18 март, вторник, 19:00
ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ
RUSSIAN FIREWORKS
Виолончелов квартет Растрели – Санкт Петербург
Програма с творби от Чайковски, Мусоргски, Рахманинов, Прокофиев и др.

19 март, сряда, 19:00 ч, Основна сцена
ДОН ЖУАН
Опера от В. А. Моцарт
Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Александър Текелиев
С Венцеслав Анастасов, Гео Чобанов, Линка Стоянова, Арсений Арсов, Даниела Димова, Евгений Станимиров, Свилен Николов, Ирина Жекова

21 март, петък, 19:00 ч, Основна сцена 

Камен Чанев – солист на Виенската Щатсопер в ролите на Туриду ("Селска чест") и Канио ("Палячи")

СЕЛСКА ЧЕСТ
Опера от Пиетро Маскани
ПАЛЯЧИ
Опера от Руджиеро Леонкавало
Диригент Борислав Иванов
Режисьор Нина Найденова
В останалите роли Олга Динова, Венцеслав Анастасов, Таня Иванова, Свилен Николов, Бойка Василева, Вяра Железова, Борис Луков

24 март, понеделник, 18:00 ч, Основна сцена 
АЛИСА В СТРАНАТА НА ЧУДЕСАТА
Мюзикъл от Александър Йосифов
Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова
Солисти Стилияна Стоянова, Натали Иванова, Ася Русанова, Александър Панайотов, Христо Ганевски, Ростислав Байрактаров

26 март, сряда, 19:00 ч, Основна сцена
ЛЮБОВЕН ЕЛИКСИР
Опера от Гаетано Доницети
Диригент Светослав Борисов
Режисьор Павел Герджиков
С Ирина Жекова, Валерий Георгиев, Свилен Николов, Гео Чобанов и др.

27 март, четвъртък, 19:00 ч, Фестивален и конгресен център
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
Диригент Станислав Ушев
Солисти ученици от НУИ „Добри Христов”

28 март, петък, 19:00 ч, Основна сцена
ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ
VIOLIN EXTRAVAGANZA
LES ORPHEISTES FESTIVAL ORCHESTRA
Солист Марио Хосен - цигулка
В програмата творби от Корели, Тартини, Паганини, Крайслер и др.

30 март, неделя, 18:00 ч, Основна сцена 
БАЛЕТЕН КОНЦЕРТ
С участието на ученици от НУИ "Добри Христов"

31 март, понеделник, 19:00 ч, Основна сцена
ФАЛСТАФ
Опера от Джузепе Верди
Диригент Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Джулио Чабати (Италия)
С Александър Крунев в ролята на Фалстаф
В останалите роли Петър Данаилов, Валерий Георгиев, Георги Димитров, Христо Ганевски, Гео Чобанов, Ина Петрова, Ирина Жекова, Бойка Василева, Вяра Железова, Илияна Славова

2 април, сряда, 19:00 ч, Основна сцена 
ЛЮБОВНА ПРОЛЕТ В ОПЕРАТА
С ВАСИЛ ПЕТРОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ
Диригент Юли Дамянов

4 април, петък, 19:00 ч, Основна сцена
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
Диригент Станислав Ушев
Солист Димитър Буров – цигулка

7 април, понеделник, 19:00 ч, Основна сцена
ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША
Оперета от Имре Калман
Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов
С Александър Мутафчийски, Вяра Железова, Бойка Василева, Пламен Долапчиев, Лиляна Кондова и др.

9 април, сряда, 19:00 ч, Основна сцена
ШЕХЕРЕЗАДА
Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar
Хореография Боряна Сечанова
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова
Балет на Държавна опера Варна
Солисти Евгения Минкова, Румен Стефанов, Денко Стоянов, Илияна Славова

15 април, вторник, 19:00 ч, Основна сцена
17 април, четвъртък, 19:00 ч, Основна сцена
ПРЕМИЕРА ИСУС ХРИСТОС СУПЕР ЗВЕЗДА
Рок опера от Андрю Лойд Уебър, текст Тим Райс
Диригент-постановчик Юли Дамянов
Режисьор-постановчик Светозар Донев
Диригент Стефан Бояджиев
Художник Иван Токаджиев
Хореография Анна Донева
С Нейчо Петров-Реджи, Звездомир Керемедчиев-Звезди, Георги Ханджиев, Силвия Ангелова, Александър Мутафчийски и др.

17 април, четвъртък, 11:00 ч, Основна сцена
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
ФОРТИСИМО КЛАС
Диригент Максим Ешкенази
Солисти Веско Ешкенази и Адриана Николова-Печенката
Водещ Стефан Рядков

22 април, вторник, 18:00 ч, Основна сцена
АЛИСА В СТРАНАТА НА ЧУДЕСАТА
Мюзикъл от Александър Йосифов
Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова
С Лиляна Кондова, Филипа Руженова, Николай Димитров, Александър Панайотов, Христо Ганевски, Ростислав Байрактаров и др.

24 април, четвъртък, 19:00 ч, Основна сцена
26 април, събота, 19 часа НДК – София
АГУНДА КУЛАЕВА (Русия), ИВАН МОМИРОВ, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ИРИНА ЙОРДАКЕСКУ (Румъния) в
КАРМЕН
Опера от Жорж Бизе
Диригент Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов
Със Свилен Николов, Ирина Жекова, Силвия Ангелова,
Пламен Долапчиев, Евгений Станимиров

30 април, сряда, 19:00 ч, Основна сцена
ЮЛИАН КОНСТАНТИНОВ И ИВАН МОМИРОВ в
ДОН КАРЛОС
Опера от Джузепе Верди
Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов
С Димитринка Райчева, Олга Михайлова-Динова, Свилен Николов, Евгений Станимиров и др.

 

Билети по 6, 10, 15, 20, 30 лв
ПAKET ФАМИЛИЯ ОПЕРА за четирима с 20% отстъпка от цената на билетите с места по избор
ВИП КАРТА с преференции за цяла година на цена 20 лв.

Резервации и продажба на билети - тел.: 052 665 022; 052 66 96 52, 052 65 06 66
и E-mail [email protected]
www.opera.tmpcvarna.com

Работно време на касата на ТМПЦ – Варна
10:00 – 13:00 и от 14:00 до 19:00 часа (понеделник – събота)
10:00 – 16:00 (неделя)
Ръководството си запазва правото на промени в програмата



Снимка на Деня

Златна есен в парк "Кайлъка"