Спартак загуби от Раковски в турнира "Албена къп"

07-02-2014, 16:43

Голът падна в '56 минута, Иван Минчев уцели гредата

Спартак 1918 записа загуба срещу Раковски. Това е втората загуба на "соколите" в турнира "Албена къп". Единственият гол беше отбелязан от Венци Гюзелев след почивката.

Треньорът на Спартак Атанас Атанасов направи само една промяна в стартовия си състав от мача с Арарат (Ереван). Десо Дяков замени контузения Янаки Смирнов и поведе атаката на "соколите". На вратата застана Петър Денчев, а пред него карето в отбрана бе - Траян Дянков, Петър Патев, Радо Тодоров и Станислав Георгиев. В средата на терена оперираха Станислав Желязков и Иван Минчев, а по крилата атакуваха Боби Борисов и Николай Ботев. Дхихат Кямил действаше зад нападателя Дяков.

В игра за "соколите" се появи и Кристиян Антов, който ще изкара пробен период. Полузащитник влезе на терена през второто полувреме.

През първото полувреме тимът на Раковски доминираше на терена и създаде три чисти положения. Първо Петър Патев позволи да му бъде отнета топката в близост до вратата, но играчът на Раковски стреля в аут. Малко по-късно Петър Денчев се намеси решително и предотврати попадение в своята врата. До края на полувремето символичните домакини изтърва още веднъж.

След почивката отборът на Раковски стигна до гол. В 56-ата минута Венци Гюзелев бе оставен непокрит на дузпата и засече остро центриране за 1:0. След това варненци се активизираха и започнаха по-често да поглеждат към вратата на съперника. В 70-ата минута халфът на Спартак Иван Минчев нацели напречната след силен удар от около 30 метра. След това гостите се прибраха отзад и изчакваха да решат мача на контраатака. "Соколите" пък продължиха да натискат, но така и не успяха да изравнят.

Съставът на Спартак 1918: Петър Денчев, Траян Дянков (к), Петър Патев, Радо Тодоров, Станислав Георгиев, Иван Минчев, Станислав Желязков, Борислав Борисов, Николай Ботев, Дхихат Кямил, Десислав Дяков

Резерви: Генко Славов, Георги Глушков, Кристиян Радев, Мурат Салим, Никола Арнаудов, Славомир Събков, Илиян Неделчев, Тодор Маринчев, Георги Димитров, Кристиян Антов.