16-12-2013, 15:55

botevplovdiv.bg (архив)

Ивайло Борисов

Черно море удари Ботев с 1:0 и измести канарите от шестото място

Черно море удари Ботев с 1:0 в последния мач от „А” група за 2013 година. По този начин варненци изместиха канарите от 6-ото място в класирането и имат вече актив от 40 точки. Жълто-черните остават с една по-малко на седмото място.

Единствения гол вкара защитникът Живко Атанасов в добавеното от съдията допълнително време. Младият бранител засече с глава центриране от корнер на Симеон Райков за 1:0.

Загубата може да коства главата на треньора на Ботев (Пд) Станимир Стоилов.

През първото полувреме играта се движеше предимно около центъра на терена, без чисти ситуации за гол.

Първата такава дойде чак в 42-ата минута след грешка на Кирил Котев. Централният защитник на моряците се подхлъзна на границата на наказателното поле и топката попадна в краката на Луис Педро. Холандецът напредна един-два метра и шутира покрай вратаря Китанов. Живко Атанасов обаче притича и изчисти топката пред самата голлиния.

В 57-ата минута черно море също стигна до чисто положение за откриване на резултата. Мишо Венков центрира от левия фланг, а бранителят на гостите Елведин Джинич не успя да изчисти добре топката и тя попадна в Георги Божилов. Нападателят на варненци отправи силен шут от 12 метра, но над напречната греда.

В 69-ата минута Черно море пропусна още един златен шанс да отбележи. Влезлият на смяна Симеон Райков преодоля като колче за ски слалом защитника Веселин Минев и почти от аутлинията пусна пас към малкия пеналт, където Иван Коконов се размина с топката на празна врата.

В 72-ата минута ужасяваща грешка на вратаря Георги Китанов едва не доведе до гол за Ботев. Луис Педро шутира с левия крак по земя и стражът на Черно море се наведе да улови топката, но тя мина между краката му. Тогава притича Михаил Венков, който изчисти от голлинията.

Малко след това красиво воле с левия крак на Бакари профуча покрай гредата.

Пет минути преди края резервата на Ботев Вандер Виейра центрира от корнер и Джинич засече с глава, но над гредата.

СТАТИСТИКА:

Черно-море – Ботев (Пд) 1:0

Голмайстор: 1:0 Живко Атанасов (90+2)

Черно море: 33. Китанов, 25. Емилов, 90. Атанасов, 6. Котев, 4. Венков, 3. Георгиев, 8. Бергонси, 14. Божилов (63- 11. Райков), 9. Бакари, 20. Окоро (37- 17. Коконов), 21. Илиев (к)

Ботев (Пд): 1. Стаховяк, 11. Христов (кап), 83. Спрокел, 3. Джинич, 14. Минев, 16. Иршак, 88. Сърмов, 17. Анисе, 9. Педро, 7. Огнянов (80- 18. Костов), 15. Домовчийски (77- 10. Вандер Виейра).

Съдия: Георги Йорданов