Наградиха призьорите от студентските игри за "Купа 8 декември"

24-11-2013, 16:11

narodensport.eu

ВарнаУтре

СНИМКИ: Икономическият университет доминира в различните надпревари

над 250 студенти взеха участие в игрите за "Купа 8 декември", които за поредна година Община Варна, Студентските съвети и Академичните звена отговарящи за спорта в университета, организираха по случай 8 декември-празника на Българските студенти. Награждаване и закриване на студентските турнири се проведе в “Playground” МОЛ Варна.
В програмата тази година бяха включени спортовете мини футбол, волейбол, боулинг и лекоатлетически крос.

Гости на събитието бяха, зам. областният управител на Варна Димитър Чутурков, Кристиана Генчева – началник отдел Спорт при Община Варна, Огнян Къчев – общински съветник, член на ПК „Младежки дейности и спорта, Динко Тенев – ръководител на сектор спорт към ВВМУ „Н. Й. Вапцаров”, Димитър Календжиев – председател на СК „Академик” и член на Обществения спортен съвет към Кмета, Данчо Илиев – мл. експерт отдел „Спорт” при Община Варна.

Всички от официалните гости връчиха предметни награди на победителите, осигурени от Дирекция „Образование, младежки дейности и спорт” към Община Варна.

Класиране по видове спорт
ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКИЯ КРОС, който се проведе на 16 ноември от 11.00 в морската градина, под летен театър, събра около 40 участника от всички университети в града,
Жените бягаха по 1000 метра, а мъжете 2000 м.

В класирането при нежния пол имаше пълна доминация на Икономически университет Варна, като то придоби следния вид:
Г-н Димитър Чутурков награди победителите
3. Красимира Кръстева ИУ 4,04 мин.
2. Пресияна Петрова ИУ 3,59 мин.
1. Лора Колева от ИУ с време 3,55 мин.

Доминацията на Икономическия продължи и при мъжете, като на първо място се класира
1. Валентин Паскалев ИУ с време 7,09мин.
2. Второто място с 7,47 мин. отново е за студент на ИУ Николай Колев.
3. Бронзовия медал отива при представителя на Медицински университет Варна Димитър Василев, който избяга разстоянието от 2000 м. за 7,58мин.

На база индивидуалните резултати, комплексното класиране между университетите в дисциплината лекоатлетически крос, изглежда по следния начин:
Г-н Димитър Календжиев връчи наградите
3 място – Технически университет Варна 85т
2 място – ВВМУ „Никола Й. Вапцаров“ 104 т.
1 място – Икономически университет Варна с 236 точки
БОУЛИНГ

В турнира по боулинг всеки университет има право да се включи с два отбора от по 5 човека.От тях се определя по-добрия който представлява университета във финалния кръг. След изиграване двете финални игри се получи следното класиране:
Г-н Данчо Илиев връчи наградите
3. Икономически Университет
2. Медицински Университет 1
1. Медицински Университет 2 с 1186 точки

ФУТБОЛ
9 отбора взеха участие, в таз годишното издание на турнира по мини футбол, който се изигра на базата на Технически университет Варна. Очаквано фаворитите от миналата година ИУ и МУ стигнаха до финалните мачове в днешния ден, където в полуфиналите премериха сили отборите на Икономически университет –Технически университет и ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ –Медицински Университет.
Г-н Динко Тенев награди победителите
3. На трето място се класира отбора  ВВМУ „Н. Й. Вапцаров”, които победиха колегите си от Технически университет в мача за третото място с резултат 4:1.
2. Икономически университет
1. Шампион по футбол в „Купа 8 декември” е Медицински университет, който спечели финала с резултат 2:0.

ВОЛЕЙБОЛ
Турнира по волейбол, част от „Купа 8 декември“ се проведе в новообновената спортна база на Икономически университет Варна. Турнира бе предвиден за мъже, в който се включиха 4 отбора и жени, където участие взеха 3 университета. След изиграването на всички срещи класирането се оформи по следния начин:
Г-жа Кристиана Генчева връчи наградите

МЪЖЕ
3. Медицински Университет
2. Варненски свободен Университет „Ч. Храбър”
1.  С три победи от три мача шампион е отбора на Икономически Университет Варна
Г-н Огнян Къчев връчи наградите

ЖЕНИ
3. Технически университет Варна
2. ВСУ „Ч. Храбър”
1. Победителки в турнира са Икономически университет, след драматичен двубой със ВСУ, спечелен от бъдещите икономистки с 3:2 гейма.