С 10 души Черно море се добра до ценна точка срещу Берое

23-11-2013, 15:55

Моряците пропуснаха да направят пълен обрат в мача със заралии

Черно море и Берое завършиха при резултата 1:1 двубоя си от 18-ия кръг на "А" група, който се игра във Варна. Домакините завършиха двубоя с 10 човек, а след като Стенли Окоро бе изгонен за удар без топка през второто полувреме. Попаденията в срещата бяха дело на Елио Мартинс и Иван Коконов.

Срещата бе пряка битка за място в първата половина на класирането и може би затова и двата тима заложиха на по-бавно темпо през първата част, мислейки основно за защитата си. Логично след 45 минути игра резултата бе 0:0.

Второто полувреме започна по същия начин, като всичко се промени в 69-ата минута. Стенли Окоро мина покрай Веселин Пенев и го удари, за което получи червен картон от рефера Ивайло Стоянов. Повторенията обаче показаха, че по-скоро удар от страна на нападателя на Черно море няма.

Само 3 минути по-късно Берое излезе напред в резултата. Гостите организираха добра атака, топката попадна в Елио Мартинс, който с мощен удар от границата на наказателното поле остави безпомощен Георги Китанов - 0:1.

В 82-ата минута Черно море направи мълниеносна контраатака и изравни резултата. Бакари премина половината игрище по левия фланг, центрира към Коконов, който с летящ плонж изравни. При попаденията остана съмнение за засада, но телевизионните повторения показаха, че такава по-скоро няма.

До края на срещата тимът на Гонзо можеше да стигне до пълен обрат, но не успя да реализира двете си положения.

С точката "моряците" удържаха 7-мо място и имат точка повече от днешния си съперник - 27 срещу 26 точки.

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 1:1
0:1 Мартинс 72'
1:1 Коконов 82'

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Китанов, 25. Емилов, 15. Александров, 6. Котев, 4. Венков, 3. Георгиев (78 - 99. Петров), 8. Бергонси, 20. Окоро, 21. Илиев (к), 11. Райков (64 - 17. Коконов), 9. Бакари (88 - 10. Паланков)

БЕРОЕ: 12. Караджов, 17. Крумов, 5. Стойчев, 6. Иванов, 28. Пенев (74 - 2. Илиев), 15. Динков, 21. Елиаш, 88. Каядо (56 - 18. Зехиров), 7. Андонов (к), 29. Мартинс, 10. Христов