Дамите на Спартак удариха Олимпия

10-11-2013, 15:57

Спартак играе два мача през уикенда

Спартак с равенство в първия си мач през уикенда

Момичетата на Елена Пеева спечелиха 2:1, Моника Михалева и Женя Стрезова реализираха за варненки

Отборът на Спартак 1918 успя да победи тима на Олимпия в отложен мач от 3-ия кръг на женското първенство по футбол, който е втори в рамките на 24 часа. Само ден след като постигнаха равенство 1:1 с тима на Академия, възпитаничките на Елена Пеева стигнаха до сладка победа на стадиона в Обеля
с 2:1. Олимпия поведе в резултата с 1:0 в самото начало на двубоя, а страхотна комбинация в 35-ата минута между младата надежда Мариела Ненкова и Моника Михалева завърши с гол на последната за 1:1. Женя Стрезова пък донесе успеха на своите с гол в самия край на мача.

"Много съм доволна от играта на момичетата. Днес играхме като отбор. Не ни свириха чиста дузпа при 0:0 за фаул срещу Женя Стрезова. Много силен мач за нашата вратарка Анелия Станков, която през втората част се отчете с няколко добри спасявания. Радвам се, че победихме", каза играещата треньорка на Спартак 1918 Елена Пеева.