ИУ Варна стартира с победа в "А" група

21-10-2013, 09:53

bgbasket.com/

Варненци победиха Чавдар Троян в края

Отборът на Икономически университет Варна започна с победа сезона в мъжката "А" група, след като се наложи над Чавдар Троян със 79:74. Отборите се срещнаха във Варна, а победата за домакините дойде след много силни последни минути на срещата, която премина през доста обрати.

Домакините водеха през първите минути на срещата, но серия от 11:2 изведе троянци напред в края на първата част за 19:14. След 11-3 в средата на втория период варненци на свой ред взеха водачеството, а на до почивката авансът им бе намален на точка при 38-37. След равенства и обрати веднага след почивката, Чавдар Троян записа 11 безответни точки, за да се откъсне с 10 напред и влезе в последната част с добра преднина. След като бяха безкомпромисни със серия от 19:2 в средата на решителните 10 минути, баскетболистите на ИУ Варна си осигуриха победата.

Хакан Сербезов записа дабъл дабъл от 17 точки и 10 борби и добави 5 асистенции за победителите, 15 точки вкара Ивайло Касабов, а с 10 завърши Ангел Пейчинов.

За гостите най-резултатен със 17 точки бе Тодор Колев, а по 15 добавиха Любомир Лилов (13 борби, 5 асистенции) и Данаил Христов (8 борби).

В следващия кръг ИУ гостува на Шумен, а Чавдар Троян посреща Чардафон Орловец.