Дамите на Спартак със страхотен обрат в Стара Загора

20-10-2013, 20:08

Елена Пеева с хеттрик при успеха с 3:1 срещу Берое

Женският тим на Спартак Варна направи впечатляващ обрат в първенството по футбол, след като в мач от 5-ия кръг успя да победи тима на Берое Стара Загора като гост с 3:1. Варненки губеха в резултата на почивката с 0:1, но през втортата част реализираха три безответни гола. Хетрик за Спартак записа играещата треньорка Елена Пеева.

"Много съм доволна от момичетата и най-вече младата състезателка Мариела Нелкова, която бе в основата и на трите наши попадения. При първия гол 13-годишната ни състезателка намери със страхотен пас Женя Стрезова, която стреля, вратарката спаси и аз я довкарах за 1:1. В средата на втората част направихме отново добра атака и вкарахме за 2:1, а третият ни гол падна в края на двубоя. Много силно играха всички момичета. Благодарение на Зоналния съвет на БФС - Варна успяхме да намерим пари за днешния мач. Въпреки че пътувахме в деня на срещата момичетата не се предадоха и изиграха един силен двубой в Стара Загора", каза пред Varnautre.bg треньорката Елена Пеева.