18-10-2013, 18:54

Varnautre.bg

ВарнаУтре

Младите таланти отстъпиха с 0:3

Юношите на Спартак 1918, които представляват школата на соколите в Елитната група до 19 г.,претърпяха загуба с класическото 0:3 при домакинството си на Хасково в среща от 10-ия кръг на Б група. И трите попадения паднаха през първата част. Точни за гостите бяха Деян Лозев, Костадин Ничев и Димитър Алексиев.

Варненци изиграха мача със старша възраст, тъй като мъжкият отбор отказа да излезе на терена заради неизплатени възнаграждения. Младите таланти бяха водени от Тодор Попов, който по документи се води треньор в школата на варненци. Някои от тях пък утре ще излязат срещу Велбъжд (Кюстендил) в среща от Елитната група до 19 години и така ще се наложи да играят в два мача за 24 часа.

Двубоят започна отлично за соколите, които можеха да отбележат най-бързия гол в "Б" група този сезон. Топката стигна до Иван Маринов, който стреля от добра позиция, но в аут. В 4-ата минута гостите поведоха с гол на Деян Лозев, който засече успореден пас отляво и прати топката в мрежата на Станислав Вълчев. Гостите продължиха да диктуват темпото на игра и закономерно стигнаха до второ попадение. В 34-ата минута защитникът Костадин Ничев се оказа най-съобразителен и покачи на 2:0, след като засече с глава центриране от дясно. В края на първата част Хасково стигна до трето попадение, автор на което стана Димитър Алексиев. Той бе точен след мощен шут от границата на наказателното поле.

След почивката двата отбора намалиха оборотите и не предложиха интересен футбол. В първите минути на второ полувреме Иван Маринов стреля от пряк свободен удар, но не уцели вратата. Гостите пък изтърваха още 2-3 положения.