Черно море падна от Рилски спортист

05-10-2013, 21:50

Черно море Порт Варна загуби от Рислки спортист в контролна среща играна в Самоков. След успеха вчера срещу Левски, днес моряците отстъпиха с 85:92

Варненци започнаха мача добре и излязоха напред в резултата след първата четвърт – 16:10. Домакините успяха да стопят разликата до почивката и след много резултатна втора десетка да изравнят при 42"42. Те взеха водачеството след почивката и натрупаха преднина от 7 точки, която се запази до самия край след равенство в последната част.

Йордан Бозов вкара 14 точки за Рилски, Еван Раванел добави 13, а с 12 се отчете Остън Калхун. За Черно море с по 12 точки завършиха Александър Андреевич и Асен Великов, а с 10 се включи Симеон Илиев.

Рилски спортист ще срещне Лукойл Академик в София на 10-и и ще посрещне Ямбол на 12-и в нови контроли.