Черно море победи 10 от Пирин

Бакари от дузпа и Кирил Котев донесоха успеха за моряците

Черно море се утвърди на 7-ото място в класирането на "А" група, след като победи опашкаря Пирин (ГД) с 2:1 у дома. "Моряците" обаче не стигнаха лесно до успеха, въпреки че играха около 75 минути с човек повече. Двубоят бе на доста ниско ниво, за което допринесе и мокрия и разкалян терена на стадион "Тича".

Заради кадровите проблеми треньорът Георги Иванов направи доста промени в стартовите единайсет за разлика от последния двубой с Ботев. На скамейката остана несменяемият титуляр от началото на сезона в А група Александър Александров, като неговото място бе заето от Росен Колев. Стефан Станчев също седна на пейката, а Сашо Александров се върна на позицията си на десния бек. Останалите двама в защита бяха обичайните заподозрени – Кирил Котев и Мишо Венков. На вратата застана Георги Китанов, а като дефанзивни халфове действаха Еденилсон Бергонси и Дани Георгиев. Бекир Расим, Иван Коконов и Дани Младенов замениха контузените Георги Илиев, Симеон Райков и Георги Божилов. Гамбиецът Бакари пък поведе атаката.

Домакините получиха право да зипълнят дузпа още в 12-ата минута. Мищо Венков нахлу в наказателното поле, където бе съборен от Ибраим и реферът посочи бялата точка, за бранителят на неврокопчани получи жълт картон, който по-късно се окаже фатален за него. Таранът на Черно море Бакари се нагърби с отговорността и вкара отсъдената дузпа.
Секунди по-късно ситуацията за Пирин стана още по-тежка. Ибраим отново бе изпреварен и фаулира Коков по фланга, за което получи втори жълт, респективно - червен картон.

Противно на логиката обаче, това изгонване помогна повече на гостите, които дори изравниха в 34-ата минута. След центриране, защитата на "моряците" остави Марчев непокрит и той с глава направи 1:1.

След почивката домакините тръгнаха много по-решително напред и след няколко полуположения, се добраха до ново попадение в 56-ата мин. Тогава Дани Георгиев центрира след корнер, Росен Колев отклони с глава и Котев отблизо матира Абдиков.

Пирин нямаха сили да върнат още едно попадение и до края Черно море спокойно можеше да увеличи аванса си, но пропуски направиха Георгиев и Бергонси.