Черно море лидер в Елитната група, след обрат в Бургас

Моряците спечелиха морското дерби с Черноморец с 3:2

Отборът на Черно море поведе в класирането в Елитната група до 19 г., след страхотен мач в Бургас. "Моряците" спечелиха морското дерби с 3:2, след като губеха с 0:2 на полувремето. Два гола за варненци реализира Александър Попов, а един добави Мартин Костадинов.

"Моряците" започнаха добре срещата, но след две индивидуални грешки в защита допуснаха Черноморец да поведе в резултата с 2:0. Александър Попов в 42-рата минута успя да намали на 2:1, след пас на Пешков.

През втората част варненци тотално надиграха своя съперник и заслужено стигнаха до пълен обрат в резултата. В 60-ата минута Попов бе изведен сам срещу вратаря и изигра ситуацията като голям футболист. Младият талант финтира вратаря, замахна му няколко пъти и хладнокръвно го преодоля за 2:2. Само 5 минути по-късно Мартин Костадинов вкара за 3:2, след центриране на Карен Мадоян.

"Изключително съм доволен, че показваме характер и успяхме да победим. Няма как да не съм доволен, след като обърнахме мача от 2:0. Поведоха ни, но след това показваме мъжество и стигнахме до победата. Това говори за качества и характер на футболистите. Надиграхме Черноморец, може да се каже, че тотално ги надиграхме. Техните голове станаха от индивидуални наши грешки, не от някакви игрови ситуации. Ще работим именно върху тези наши слабости, за да ги изчистим до мача със Светкавица в неделя", каза за Varnautre.bg треньорът на Черно море Станислав Стоянов.

Така след 6-ия кръг тима на Черно море е лидер в Елитната група с актив от 13 т., след варненци се нареждат тимовете на ЦСКА и Литекс, които са с 12 т.

Съставът на Черно море : Християн Христов, Симеон Неделчев, Сами Миланов, Преслав Дошков, Петко Цанков (90-Георги Кръстев), Васил Славов, Николай Иванов (80-Петър Петров), Мартин Костадинов (75-Михаил Ангелов), Карен Мадоян, Александър Попов (65-Владо Маринов), Кристиян Пешков.