Станислав Иванов носи точката на Спартак във Варна

"Соколите" завършиха 1:1 с Академик (Свищов)

Спартак 1918 завърши 1:1 при домакинството си на Академик (Свищов) в среща от 5-ия кръг на Б група. Гостите поведоха в резултата с попадение на Евгени Игнатов в 61-ата минута, но домакините изравниха с гол в добавеното време дело на Станислав Иванов.

"Соколите" започнаха по-активно мача и още в 5-ата минута бяха близо да отбележат. Беадир Беадиров стреля от дистанция, но вратарят на тима от Свищов изби в корнер. При последвалото центриране на Виктор Митев, централният защитник Станислав Иванов засече с глава, но отново Йончев бе на мястото си и опази вратата си суха. Академик отвърна с удар на Евгени Игнатов по диагонала, който не затрудни Ники Банков. В 23-ата минута варненци създадоха най-чистото си положение до момента. Виктор Митев центрира отдясно на втора греда към Янаки Смирнов, който свали кълбото и подаде към нахлуващия на скорост Георги Коруджиев, чийто удар излезе в аут.

След почивката домакините свалиха оборотите и не създадоха нищо запомнящо се пред вратата на Академик. Така се стигна до 61-ата минута, в която гостите поведоха. Коруджиев сбърка при изнасянето на топката, която бе отнета от Антони Иванов. Полузащитникът навлезе в наказателното поле на Спартак увлече двама защитници и центрира към Евгени Игнатов, който от въздуха разстреля Банков. В 78-ата минута резервата Тодор Тодоров нацели гредата на варненци. Чак в последните минути „соколите” се активизираха и заиграха вабанк. Първо удар на Благой Пасков срещна тялото на защитник на Академик, а в добавеното време варненци стигнаха до изравнителния гол. При едно центриране вратарят на свищовския тим изби топката неразчетено и тя попадна в Станислав Иванов, който с техничен удар с крак прехвърли стража и двама защитници за крайното 1:1.