19-07-2013, 22:56

© Varnautre.bg

Varnautre

Варненци загубиха с 0:1

С 0:1 загуби Черно море  при гостуването си на Черноморец в среща от 1-ия кръг на новия сезон в А група. Варненци се представиха много слабо на терена и разочароваха агитка си, която напразно пропътува разстоянието до Бургас. Единственото попадение в морското дерби реализира Петър Атанасов през първото полувреме.

Преди началото на срещата феновете на Черно море поздравиха центалния защитник Александър Александров за юбилейния мач №200 в елита. Те разпънаха транспарант, на който бе изписано: "200 мача в А група, благодарим ти, Сашо", след което бурно аплодираха появаха на футболиста на терена.

Двата отбора започнаха нервно срещата, предвид големия залог. В 9-ата минута футболист на Черно море върна топката към вратаря Георги Китанов, който непозволено я хвана с ръце и принуди съдията Станислав Тодоров да отсъди непряк свободен удар в наказателното поле. При изпълнението Бруно Оливейра стреля в купа от играчи, а вратарят на "моряците" улови кълбото. Натискът на домакините продължи и малко по-късно те се добраха до попадение. В 17-ата минута Маркиньо проби по десния фланг и центрира към непокрития Петър Атанасов, който овладя на гърди и насочи топката много точно до гредата - 1:0. Това бе и дебютният гол в А група за сезон 2013/2014 година. Варненци отвърнаха с удар на Бергонси от границата на наказателното поле, който бе твърде неточен. По-активните действия на гостите продължиха и новото попълнение Бакари се измъкна от защитниците на Черноморец, но шутът му бе твърде слаб, за да затрудни Ник Дашев.

В началото на второто полувреме двата отбора намалиха оборотите и положенията липсваха. В 68-ата минута Дани Георгиев намери топката от въздуха, но Ник Дашев показа класа и изби в корнер. До края на мача не се случи нищо интересно и "акулите" спечелиха първи три точки в своя актив, докато "моряците" ще чакат да дойде следващата седмица, когато приемат Славия и ще търсят първа победа за сезона.