Черно море шампион на България при децата

01-07-2013, 07:27

Черно море отстрани Левски и е на финал на републиканско

Младите моряци триумфираха след победа с 1:0 над ЦСКА на финала игран в Сливен

Черно море е новият шампион на България при набор 1998 година. Варненци победиха с 1:0 на финала ЦСКА и заслужено триумфираха с титлата. Единственото попадение отбеляза националът Валентин Йосков в 63-ата минута, който надбяга защитата на „червените” и пусна топката покрай вратаря на столичани.

„Зелено-белите” бяха подкрепени на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен от гласовита агитка от Варна, която създаде истинска футболна атмосфера. Въпреки че Черно море бе по-активният тим през първото полувреме, по-чистите положения бяха именно пред тяхната врата. Удари на Павел Головодов, Тодор Кръстев и Марчело Тенев от ЦСКА минаха над вратата на Кристиян Кръстев.

След почивката двата отбора започнаха предпазливо и липсваха чистите положения. В 47-ата минута Йосков проби отдясно при отлична акция на Черно море и подаде на Кристиян Събев, който отблизо отправи слаб удар, отразен от Слави Петров. По-активните действия на „моряците” дадоха резултат и момчетата на Калоян Георгиев стигнаха до мечтания гол. В 63-ата минута голмайсторът на републиканското първенство Валентин Йосков реализира скъпоценното попадение, което донесе титлата. До края на мача варненци контролираха играта и тотално надиграха своя съперник.