Старшата на Черно море с равенство срещу Калиакра

29-06-2013, 13:47

АРХИВ

Моряци се борят за професионални договори в контрола с Калиакра

"Моряците" на Тошко Каменов завършиха 1:1 с тима от Каварна

Юношите на Черно море, родени 1994 г., завършиха наравно 1:1 срещу Калиакра, в контролна среща играна в Каварна. Проверката бе уредена с идеята, талантите на варненския клуб да бъдат наблюдавани от клубове във втория ешелон, като от щаба на домакините следяха трима футболисти на Морето. Голът на "моряците" реализира Диян Малчев през втората част, а малко преди края на срещата каварненци изравниха.

Тимът, воден от Тодор Каменов, игра силно срещу мъжкия отбор от Калиакра. Очаквано домакините имаха по-чисти ситуации през първата част, като дори удариха и греда чрез Иван Александров - Магарето. На няколко пъти вратарят на Морето Иван Христов се намеси отлично и запази вратата си чиста. Вицешампионите от Елитната група до 19 г. пък имаха няколко добри контраатаки, но така и не успяваха да ги оползотворят.

През втората част най-опитният футболист на Калиакра Иван Райчев, който се появи в игра на полувремето, не успя да спре една топка на центъра. Коженото кълбо мина под крака му, а от грешката му се възползва Диян Малчев, който излезе сам срещу вратаря го преодоля за 1:0 в 80-ата минута. В самия край на мача, отпаднали физически, варненци допуснаха изравняване, като автор на попадението стана Милен Бонев три минути преди края. В последните минути домакините бяха по-свежи на терена, предвид факта, че каварненци смениха почти целия си отбор през втората част, а в Черно море имаха само две смени.

Очаква се в близките дни да стане ясно, кои футболисти на Морето ще подпишат първите си професионални договори с отбора на Калиакра, както и с клубове от втория ешелон от региона.

Съставът на Черно море: Иван Христов, Костадин Иванов, Петко Цанков, Преслав Дошков, Мустафа Мустафа, Станислав Николов, Никола Найденов, Александър Милев (70 – Николай Атанасов), Стелиан Евтимов, Георги Атанасов (46 – Александър Попов), Диян Малчев.