Черно море удари Левски с 4:3 в полуфинала на републиканското

22-06-2013, 23:00

АРХИВ

varna.utre.bg

"Моряците" водеха с 3:0 на полувремето

Талантите на Черно море, родени 1998 г., с треньор Калоян Георгиев, победиха драматично с 4:3 гостуващия Левски в първи полуфинал от републиканското първенство в тази възраст. Двубоят на стадиона под Аспаруховия мост се игра пред колоритна агитка на домакините, която хвърли и няколко димки.

Варненци поведоха в резултата в 13-ата минута, с гол на Валентин Йосков . В 32-ата минута Кристиян Славов покачи на 2:0, а две минути по-късно Йосков направи преднината на „моряците” класическа.

Левски се върна в мача набързо след почивката. Станислав Иванов в 47-ата и резервата Ангел Сираков в 50-ата извадиха гостите от шока. В 59-ата минута „сините” използваха набраната инерция и стигна до 3:3 с попадение на едва влезлия на терена Божидар Божилов. В даденото от съдията продължение обаче Валентин Йосков записа своя хеттрик и донесе минималната победа за Черно море.

Реваншът между двата отбора е във вторник от 10:30 часа на стадион „Георги Аспарухов” в столицата.