Малките "моряци" показаха характер и елиминираха Берое

18-06-2013, 10:08

Черно море на 1/2-финалите на Републиканско първенство след две победи над "заралии"

Юношите на Черно море родени 1998 година се класираха по драматичен начин за полуфиналите на Републиканското първенство в тази възрастова група. Талантите, водени от наставника Калоян Георгиев сломиха с 3:2 като гости връстниците си от Берое в реванша от 1/4 финалите, който се игра при невероятна жега на изкуствения терен на стадион Берое в Стара Загора. Срещата започна кошмарно за “моряците”, които получиха гол в 18-ата минута, а в 25-ата мин. "заралии" дръпнаха с 2:0, след гол от дузпа. За капак варненци останаха и с човек по-малко, след червен картон на капитана Валери Христов, който извърши нарушението за 11-метровия наказателен удар.

При този резултат напред щяха да се класират старозагорци, които загубиха първия мач с 1:3 в морската столицата. "Моряците" обаче не бяха казали последната си дума. Възпитаниците на Калоян Георгиев показаха изключителен характер през второто полувреме и успяха да обърнат развоя на мача с три безответни гола на голмайстора Валентин Йосков. Две от попаденията таланта отбеляза с глава, а третото – след самостоятелен пробив. След двубоя наставника Калоян Георгиев заяви, че не е особено доволен от играта на своите футболисти, но за сметка на това се радва за характера, който са показали играчите, въпреки тежкия нокдаун в началото на двубоя. Жребия за полуфиналите се тегли в сряда, като до тази фаза достигнаха още отборите на Левски, ЦСКА и Черноморец.