Атанас Петров с пет гола при разгрома над Ботев Враца

19-05-2013, 19:50

Моряците удариха врачани с 5:0

Отборът на Черно море разгроми тима на Ботев Враца с 5:0, в мач от 27-ия кръг на Елитната група до 19 г. Всичките пет попадения за "моряците" реализира Атнас Петров, а с три асистенции се отличи десният краен защитник Костадин Иванов, другите две бяха на Бекир Расим.

Срещата започна с домакински натиск, но пропуски в завършващия удар попречиха на "моряците" да открият резултата още в началните минути. Диян Малчев и Бекир Расим не успяха да реализират. В 25-ата минута Бекир Расим намери с диагонален пас Диян Малчев, който проби отдясно, центрира в наказателното поле, където Атана Петров с глава откри резултата. 10 минути по-късно отново Иванов проби отдясно, върна топката по земя към точката на дузпата, където Петров разстреля стража на гостите, като топката се удари и в напречната греда.

През втората част Бекир Расим изведе два пъти последователно Наско сам срещу вратаря, който в 60-ата и 65-ата минута вкара още два гола. В 80-ата минута Костадин Иванов центрира в наказателното поле по земя, а Петров реализира за крайното 5:0.

Тотално надиграхме съперника, който определено не е на нашето ниво. През първата част пропуснахме цели 5 чисти положения за гол. Играхме силно, футболистите се забавляваха през целия мач. Имаше настроение в играта ни, което не остана незабелязано от присъстващите на срещата”, каза за Varnautre.bg наставникът на Черно море Тодор Каменов.

Съставът на Черно море: Християн Христов (80 - Валери Вълев), Костадин Иванов, Георги Радев, Никола Найденов, Мустафа Мустафа (82 - Николай Атанасов), Станислав Николов, Симеон Неделчев (70 - Георги Атанасов), Стелиян Ефтимов, Бекир Расим, Диян Малчев (75 - Карен Мадоян), Атанас Илиев